Jonas Folger
Foto: www.yamaha-racing.com

Jonas Folger odletěl z Japonska zpět domů. Ve Velké ceně jej nahradí Kohta Nozane

Jonas Folger

Jonas Folger vynechá kvůli zatím nespecifikovaným zdravotním potížím Velkou cenu Japonska. V ní jej nahradí domácí jedenadvacetiletý závodník Kohta Nozane.

„Do Japonska jsem přijel namotivovaný na nadcházející tři závody. Od Misana a Aragónu se cítím slabý. Po příletu sem jsem neměl moc energie, dokonce i opustit hotelový pokoj mi činilo velké obtíže. Velmi mě mrzí, že jsem kvůli těmto problémům vynechal pár akcí Yamahy. Ve středu jsem se sešel s Hervem a domluvili jsme se, že ráno podstoupím lékařskou prohlídku,“ uvedl v tiskové zprávě Jonas Folger. Doktor Charte mu ve čtvrtek doporučil vrátit se zpět do Německa, kde absolvuje několik krevních testů.

Příčinu svých zdravotních obtíží vidí závodník ve viru Epstein-Barrové, který jej postihl už v minulosti. „Je možné, že se mi vrátil. Jistější si ale budeme až po krevních testech,“ uvedl Jonas Folger. Virus Epstein-Barrové způsobuje onemocnění zvané mononukleóza. Jeho nejčastějšími příznaky jsou zvýšená horečka, angína či extrémní únava. Vir může ve tkáních zůstat i dlouho poté, co se pacient zotavil, a v případě oslabení imunitního systému se může opět aktivovat.

„Celému týmu a Yamaze se velmi omlouvám. Rád bych všem poděkoval za jejich podporu. Omlouvám se taktéž mým osobním sponzorům a cením si toho, že stojí na mé straně i v tomto obtížném období. Musíme teď myslet pozitivně a vrátit se na trať co nejsilnější,“ říká čtyřiadvacetiletý jezdec.

Ve Velké ceně Japonska jej nahradí Kohta Nozane, testovací jezdec Yamahy. „Kohta závodil v mnoha různých šampionátech. Když jsme se dozvěděli, že Jonas v Motegi nenastoupí, dávalo nám perfektní smysl angažovat právě Nozaneho. Okruh velmi dobře zná a tuším, že zde letos vyhrál závod v rámci japonského superbikového šampionátu,“ těší se na spolupráci týmový šéf Herve Poncharal. V Japonsku se kromě Kohty Nozaneho taktéž představí na divokou kartu jedoucí Katsuyuki Nakasuga. Na trati je pak doplní jejich krajan Hiroshi Aoyama, jenž nahradí v týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS zraněného Jacka Millera.

Autor: Andrea Štipčáková
101 0