Český fedcupový tým pro zápas s USA 2017
Foto: facebook.com/czechfedcupteam/

Fed Cup: Češky hrají po prvním dnu s Američankami nerozhodně

Český fedcupový tým pro zápas s USA 2017

Stav semifinále Fed Cupu mezi USA a Česku republikou je po prvních dvouhrách nerozhodný 1:1. Své zápasy vyhrály obě jedničky týmů – nejprve Vandeweghe porazila Vondroušovou, poté Siniaková zvítězila nad Rogers.

Jako první vstoupily na kurt teprve sedmnáctiletá Markéta Vondroušová a 24. hráčka světa Coco Vandeweghe. Vondroušová, která po vítězství na turnaji v Bielu minulý týden poskočila na 117. místo žebříčku, prohrála s americkou favoritkou celkem jasně první set 1:6. V druhém setu výkon mladé české tenistky rostl. Na začátku sice prohrávala 0:2, ale poté se jí podařilo vyrovnat. Následovala však ztráta servisu, i přesto ale dokázala debutantka v českém týmu svou soupeřku ještě potrápit - 2. set trval přibližně dvojnásobek času setu prvního. Semifinalistka letošního Australian Open ale potvrdila roli favoritky a druhý set ovládla poměrem 6:3. Američanky se tak ujaly vedení 1:0.

Do druhého zápasu vlétla Kateřina Siniaková jako uragán a brzo vedla 4:0. Shelby Rogers se však nevzdala, sebrala Siniakové podání, ta jí sice vzápětí oplatila stejnou mincí, ale první set poté nedoservírovala. Američanka pak byla úspěšná i při vlastním podání a stav byl rázem už jen 5:3. O další bod se poměrně dlouho bojovalo. Nakonec se z něj a tak i ze zisku prvního setu radovala česká hráčka. Druhý set byl dramatický spíše na začátku, poté Američanka začala více chybovat, Siniaková dominovala a když Američanka zahrála na mečbol dvojchybu, mohla se mladá česká tenistka hned při svojí singlové premiéře ve Fed Cupu radovat z prvního bodu.

Kateřina Siniaková se raduje ze svého prvního bodu ve Fed Cupu Zdroj: facebook.com/czechfedcupteam/ Po prvním dnu je tedy stav semifinále USA – Česká republika 1:1, stejným stavem skončil i první den druhého semifinále – v bělorském Minsku se nejprve radovala domácí Sasnovich, poté Švýcarka Bacsinszky. 

Semifinále Fed Cupu:

USA - ČR 1:1 po prvním dnu
Vandeweghe - Vondroušová 6:1, 6:4
Rogers - Siniaková 3:6, 3:6

Bělorusko - Švýcarsko 1:1 
Sasnovich - Golubic 6:3, 5:7, 7:5
Sabalenka - Bacsinszky 4:6, 5:7

85 0