Josef Dostál
Foto: facebook.com/kayakjosefdostal

Dostál armádním sportovcem roku

Josef Dostál

Stříbrný a bronzový medailista z Ria kajakář Josef Dostál zvítězil v anketě o nejlepšího armádního sportovce ČR za tento rok. První místo vybojoval s náskokem 56 bodů před stříbrným medailistou Jaroslavem Kulhavým a bronzovým veslařem Ondřejem Synkem.

Josef Dostál má za sebou sezónu snů. Na olympijských hrách v Riu to dotáhl na stříbrnou pozici v singlkajaku a následně bronzovou v čtyřkajaku společně s Havlem, Štěrbou a Trefilem. Čtveřice také zvítězila v kategorii Kolektiv roku. Navíc se Dostálovi podařilo dvakrát zvítězit v závodu Světového poháru a stal se nejlepším kajakářem světového žebříčku, když v pořadí ICF zvítězil o bod před Francouzem Maximem Beaumontem. Třetí byl Rene Holten Poulsen z Dánska.

"Udělalo mi to obrovskou radost. Dřív se mi svěťáky moc nedařily, ale letos se to povedlo výborně. Ukázalo se, že jsem měl dobře natrénováno směrem k olympiádě," uvedl po vyhlášení Dostál.

Také je rád, že všechny povinnosti spojené s olympiádou má úspěšně za sebou a nyní se může plně soustředit na trénink. "Odjedeme pryč a nebudu muset lítat po mediálních akcích. Baví mě, ale už toho bylo docela dost. I když se mi líbí, když mě někdo poznává na veřejnosti, což se teď stávalo docela často," dodal s úsměvem. Na konci týdne odlétá společně s tréninkovým partnerem Pavlem Davídkem a trenérem Karlem Leštinou na pět týdnů do Ameriky.

Anketa Armádní sportovec roku 2016:

1. Josef Dostál 695 bodů

2

Jaroslav Kulhavý 639 bodů
3. Ondřej Synek 534 bodů
4. Barbora Špotáková 513 bodů
5. David Kostelecký 282 bodů
6. Zuzana Hejnová 241 bodů
7. Jan Kudlička 223 bodů
8. Martin Fuksa 176 bodů
9. Pavel Maslák 105 bodů
10. Kateřina Nash 104 bodů

Juniorem roku se stal Tomáš Portyk a Tereza Fišerová. Trenérem roku Karel Leština. Kolektivem roku se stal čtyřkajak z Ria ve složení Dostál, Havel, Trefil a Štěrba. Armádním sportovcem roku do 23 let se stal Michal Plocek.

118 16