Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák
Foto: Facebook - Jaroslav Radoň a Filip Dvořák Official

Dnes jde v Riu do boje hned 8 medailových nadějí!

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák

Dnes je na programu předposlední den her v Riu a český fanoušek se bude mít opravdu na co dívat, jelikož na scéně bude hned několik medailových nadějí.

Brzy odpoledně českého času nastoupí do svých finále rychlostní kanoisté. Deblkanoe Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem letos podřídili vše tomu, aby se kvalifikovali na olympiádu. Teď jsou dokonce v olympijském finále, ve kterém obhajují londýnské páté místo. Strávili více než 2 měsíce tvrdou prací v USA, aby si splnili sen. Podaří se jim proniknout na stupně vítězů?

Zhruba 50 minut po nich bude na startu český čtyřkajak. Ten byl trochu na pochybách, jelikož háček Daniel Havel měl střevní potíže a nevědělo se, zda pojede rozjížďku. Nakonec jel a udělal dobře. Česká čtveřice ovládla rozjížďku a postoupila přímo do finále, kde bude obhajovat bronz z Londýna. V posledních letech vozí český čtyřkajak medaile z velkých světových akcí. Přidá po Londýně i další olympijskou medaili?

Na start půjdou také dosti očekávaní moderní pětibojaři. Olympijský vítěz z Londýna David Svoboda a mistr Evropy z letošního roku Jan Kuf odšermovali základní část velmi slušně. David se drží na sedmé pozici, Honza je o 6 příček za ním. Ani jeden není bodově daleko od čela. Dnes je čekají zbylé 4 disciplíny a také novinka - bonusové šermířské kolo. Určitě mají na to, aby atakovali nejvyšší příčky. Pokud je však budete chtít vidět jak bojují až do úplného závěru, budete muset zůstat vzhůru o něco déle. 

Začínají také závody horských kol a mezi ženami nás zastupuje Kateřina Nash. Ta má na svém kontě v kariéře několik pódiových umístění ve světovém poháru a letos na domácím MS dlouho útočila na pódiové umístění. Před čtyřmi lety v Londýně dojela na 14. pozici. Bude Katka dnes bojovat o nejlepší desítku? Nebo snad ještě výš?

V nočních hodinách českého času přijde na řadu tolik očekáváne mužské oštěpařské finále. Do finále se probojovala řada oštěpařů, kteří jsou schopní házet daleko za 85 metrů, někteří i za 90 metrů. My se můžeme těšit z faktu, že ve finále máme kompletní oštěpařské trio - Víťu Veselého, Kubu Vadlejcha i Petra Frydrycha. Také Němci se probojovali do finále v kompletním složení. 

Jan Železný kdysi vyslovil přání. Chtěl by mít jednou na stupních vítězů na velké světové akci všechny tři svěřence. Víťa, Kuba i Petr určitě mají schopnosti na to, aby toto přání svému kouči splnili. Ale v této konkurenci to bude nesmírně náročné. Budou házet proti olympijskému šampionu z Londýna Keshornu Walcottovi, který vyhrál kvalifikaci, Yuliusi Yegovi z Keni, který vyhrál loni MS výkonem 92,72 metru nebo proti Thomas Röhlerovi z Německa, který je držitelem výkonu roku - přes 91 metrů. Ovšem každý je porazitelný. Podaří se některému z české trojice vybojovat olympijský kov?

Zač. ČR Zač. BRA Sport Disciplína Kdo je v akci TV vysílání
12:00 7:00 Golf Ženy - 4. kolo Klára Spilková Web ČT
14:22 9:22 Rychlostní kanoistika

C2 1.000 m muži

Finále

Jaroslav Radoň /

Filip Dvořák

ČT Sport
15:12 10:12 Rychlostní kanoistika

K4 1.000 m muži

Finále

Havel / Trefil /

Dostál / Štěrba

ČT Sport
16:00 11:00 Triatlon Ženy Vendula Frintová ČT Sport
17:00 12:00 Moderní pětiboj Muži - Plavání

David Svoboda, 

Jan Kuf

ČT Sport
17:30 12:30 Horská kola Závod žen Kateřina Nash ČT Sport
19:00 14:00 Moderní pětiboj

Šerm - Bonusové

kolo

David Svovoda, 

Jan Kuf

Web ČT
20:30 15:30 Moderní pětiboj  Muži - Parkúr

David Svoboda, 

Jan Kuf

ČT Sport
22:30 17:30 Fotbal Muži - Finále Brazílie - Německo Web ČT
23:00 18:00 Moderní pětiboj Muži - Střelba a běh

David Svoboda, 

Jan Kuf

ČT Sport
01:55 20:55 Atletika

Hod oštěpem muži

Finále

Vítězslav Veselý, 

Jakub Vadlejch, 

Petr Frydrych

ČT Sport
1179 253