Český basketbalista proti Lotyšsku
Foto: fibaeurope.com

Čeští basketbalisté již znají své soupeře v kvalifikaci o MS

Český basketbalista proti Lotyšsku

Včera bylo losování kvalifikace na basketbalové mistrovství světa 2019, které se bude konat v Číně. Tým narazí na Finsko, Island a vítěze jedné ze čtyř skupin srpnové předkvalifikace.

O složení kvalifikačních skupin na MS rozhodl včerejší los, který se uskutečnil v Číně v Kuang- čou. Losování prováděl známý činský basketbalista I Ťien-lien. Česká reprezentace byla nasazená ve druhém koši. Bylo tak jasné, že naši kluci nedostanou žádného soupeře ze čtvrtfinále z posledního ME. Tam jsme obsadili skvělé sedmé místo.

Ve třetím koši byly umístěny slabší týmy- Chorvatsko, Turecko, Izrael a Finsko. My zrovna dostali snad nejlepšího možného soupeře, který v koši je a tím je Finsko. Finsko obsadilo na posledním ME 16. místo. Za velké talenty ve Finsku se považují Petteri Koponen a Lauri Markkanen. V týmu je také hráč z českého týmu Alexander Madsen, který hraje za USK Praha.

Ze šestého koše jsme dostali Island, který obsadil na posledním ME poslední místo bez jediné výhry.

Na posledního účastníka naši kvalifikační skupiny si musíme ještě počkat. Určí ho totiž předkvalifikace, kde hrajou například- Slovensko, Švédsko, Bosna a Hercegovina, Rakousko, Nizozemsko, Makedonie nebo třeba Portugalsko s Běloruskem.

"Je to dobrá skupina, kde budou spíše houževnatí soupeři. Podle mého názoru jsou ale Island a Finsko hratelní," prozradil asistent reprezentačního trenéra Luboš Bartoň. "Co jsem viděl posledních pár let, tak hlavně Finsko by mělo být spolu s námi favorit skupiny. Island hrál před dvěma roky na ME v těžké skupině velmi zdatný basketbal," dodal na závěr.

Los první fáze kvalifikace basketbalistů o mistrovství světa - evropská část:

Skupina A: Španělsko, Slovinsko, Černá Hora, 2. tým předkvalifikační skupiny.

Skupina B: Lotyšsko, Turecko, Ukrajina, vítěz předkvalifikační skupiny.

Skupina C: Litva, Maďarko, Polsko, 2. tým předkvalifikační skupiny.

Skupina D: Itálie, Chorvatsko, Rumunsko, vítěz předkvalifikační skupiny.

Skupina E: Francie, Rusko, Belgie, 2. tým předkvalifikační skupiny.

Skupina F: ČR, Finsko, Island, vítěz předkvalifikační skupiny.

Skupina G: Srbsko, Gruzie, Německo, 2. tým předkvalifikační skupiny.

Skupina H: Řecko, Izrael, Velká Británie, vítěz předkvalifikační skupiny.

Autor: D.P.
125 0