Hokej - kvalifikace ZOH - ženy

Češky zvládly i druhý zápas!

Včera měly holky volný den, během kterého ladily formu, a také došlo na oficiální focení. Dnes Češky odehrály druhý zápas v rámci kvalifikace na Zimní olympijské hry 2018, které se konají Pchjongčchangu. Do dnešního zápasu však nezasáhla ze zdravotních důvodů Petra Herzigová. Její pozici ve druhé obraně obsadila mladá, ale nadějná Adéla Škrdlová.

Česká reprezentace nezačala nijak dobře. Dánky nebyly tak aktivní jako Češky, ale uměly dobře využívat přesilové hry, které jim Česká republika nabídla. V čase 7:13 padl první gól Dánek, který využili dvojnásobnou přesilovou hru. O tuto první branku zápasu se postarala Josefina Jakobsen, která si najela do střed útočného pásma a z modré čáry vypálila. Puk zapadl za bezmocnou Peslarovou. Po inkasované brance Češky se dále snažily, ale dánská gólmanka v bráně čarovala. Její zakletou branku odčarovala v čase 12:53 Vendula Přibylová, která dostala krátkou přihrávku od Horálkové. Přibylová vystřelila na branku, v tom okamžiku se na hrací ploše objevil další druhý puk, který zůstal ve vnitřní konstrukci. Sudí po konzultaci s videorozhodčím branku uznali a tak Česká republika vyrovnala. Ve druhé třetině jsme viděli poměrně otevřený hokej. Dánky cítily, že by mohly uhrát velmi solidní výsledek a získat i nějaký ten bodík. Ale nic se neměnilo na tom, že Češky Dánky znovu přestříleli a dostali se do vedení, rozdílem jedné branky. Jelikož po čtyřiceti minutách Česká republika vedla nad Dánskem 4:2. V závěrečné třetině se Dánky zmohli jen na jeden jediný gól a to v čase 48:35, kdy se trefil Amalie Andersen, která střílela poměrně z velké dálky. Peslarová by zřejmě neměla problémy zasáhnout. Jenže těsně před ní směr kotouče změnila hokejka Anety Lédlové, která s tečovala kotouč mezi její betony. I tak si Češky zbytek třetiny pohlídaly a mohly se tak radovat z další tříbodové výhry.

Branky a nahrávky: 13. Přibylová (Horálková, Pejzlová), 23. Manhartová, 32. Kolowratová, 34. Přibylová (Pejzlová, Vanišová) – 8. Jakobsenová (N. Jensenová), 33. Perssonová (Ernstová), 49. Andersenová (Ostergaardová, Asperupová)

SOUPISKY

Česko: Peslarová (Bláhová) – Tejralová (A), Zíková, Škrdlová, Horálková (A), Kolowratová, Zedníková – Polenská (C), Hymlárová, Křížová – Pejzlová, Přibylová, Vanišová – Lédlová, Mrázová – Studentová, Povová, Manhartová.

Dánsko: L. Jensenová (Repstock-Rommeová) – Frandsenová, Hansenová, Andersenová, Asperupová, Langsagerová, Kuchová, Thomsenová – Jakobsenová, N. Jensenová, Weisová – Gregersenová, Perssonová (A), Ernstová (A) – Gludová, Brixová, Ostergaardová (C) – Friis-Hansenová, Petersová.

Zítra od 16 hodin se naše hokejistky utkají se Švýcarskem v přímém souboji o postup na olympijské hry 2018!