Česká ženská volejbalová reprezentace
Foto: FB - Český volejbalový svaz

Češky znají soupeřky na ME! Vyzvou obhájkyně stříbra z Nizozemska

Česká ženská volejbalová reprezentace

Účast si zajistily až v barážovém utkání se Slovenskem, které vyhrály a budou bojovat o evropský titul. V kvalifikační skupině se umístily na druhém místě za Běloruskem. Mistrovství Evropy se uskuteční v příštím roce od 20. září-1. října v Ázerbájdžánu a Gruzii. Češky vybojovaly účast pošesté za sebou. Z toho posledního šampionátu budou obhajovat jedenáctou příčku a určitě budou chtít zaútočit na lepší umístění. V cestě jim však budou stát obájkyně stříbrných medailí z Nizozemska a bronzové medailistky ze Srbska a Belgičanky.

Jubilejní třicátý šampionát se uskuteční ve třech městěch- Baku, Tbilisi a Gandže. Česká reprezentace bude bojovat v druhém největším ázerbajdžánském městě Gandže. Turnaj se bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, kdy vítězové postoupí přímo do čtvrtfinále. Druhý a třetí tým postoupí do osmifinálových bojů.

Titul mistryň Evropy budou obhajovat Rusky, které ve finále porazily výběr Nizozemska. Nutno podotknout, že Češky to budou mít velmi těžké. Srbsko a Nizozemsko patří v poslední letech mezi evropskou špičku. V žebříčku je Nizozemsko na sedmé pozici a Srbky dokonce třetí. Snadné to nebudou mít Češky ani proti Belgii, která na posledním turnaji vybojala šesté místo.

Los ME 2017 ve volejbalu žen:

Skupina A (Baku)
Ázerbájdžán
Německo
Polsko
Maďarsko
Skupina B (Tbilisi)
Gruzie
Itálie
Chorvatsko
Bělorusko
Skupina C (Baku)
Rusko
Turecko
Bulharsko
Ukrajina
Skupina D (Gandža)
Česká republika
Srbsko
Nizozemsko
Belgie
Autor: Hana Řeháková
99 1