Instagram

Češi si z Channel One Cupu odvážejí jednu výhru, porazili Švédsko

Instagram

Dnes tj. 18. 12. 2016 Česká reprezentace odehrála třetí a zároveň poslední zápas v rámci turnaje Channel One Cupu. Byl to však zápas, který o pořadí týmu už nic změnit nemohl. Reprezentace Tre Kronor si z ruského turnaje s jistotou odvezla první místo, naopak Češi skončili na posledním místě. Tento zápas byl spíše důležitý pro celkové pořadí v EHT, kde Česká reprezentace zatím drží druhé místo.

V první třetině bylo k vidění mnoho zajímavých šancí, ale všechny gólové příležitosti zneškodnili gólmani obou mužstev. Asi největší šanci v úvodní třetině měl Carl Klinberg, který tvrdě napálil kotouč, který se odrazil od břevna zpátky do hry. Celé třetině chyběla rychlost, neustále se přerušovalo a atraktivita též sházela. Po první třetině byl stav nerozhodný 0:0.

Do druhé třetiny lépe vstoupili Češi, kteří si ve 22. minutě dostali do vedení. Robert Kousal zavezl touš do útočeného pásma, kde zadovkou puk zanechal pro Adama Poláška, který tvrdě vystřelil. Johan Gustafsson byl na střelu krátký. O zhruba deset později se do gólové šance dostali také Švédové. Jelikož se Omark společně s Johanssonem dostali do přečíslení dva na jednoho. Omark to ale vzal na sebe a trefil jen horní tyč. Odražený puk zmiňovaný Johansson za zády Francouze. Posléze znovu měli příležitost hráči Tre Kronoru, ale šanci pokryl Francouz. Ve třicáté páté minutě se znovu Česká republika dostala do vedení. David Kämpf se dostal do úniku, počkal si na mezírku mezi betony a proměnil. Po čtyřiceti minutách Češi nad Švédy vedli 2:1.

Ve třetí třetině se zpočátku hrálo oproti druhé třetině lehkovážně, ale Češi svoje vedení neztratili, ale naopak přidali další dvě branky. Nejprve v 58. minutě Jeřábek svůj tým poslal do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny Ondřej Vitásek bekhendem od mantinelu poslal puk do opuštěné švédské svatyně a navýšil tak na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 22. Polášek (R. Kousal), 35. Kämpf (Radil), 58. Jeřábek (Radil, D. Kubalík), 60. Vitásek (Sobotka) – 32. E. Johansson (Omark, Ryno)

Úvodní sestavy:

Česko: Francouz (Furch) – T. Pavelka, Jeřábek, Jordán, Rutta, Polášek, Vitásek, Tomáš Dvořák, Pláněk – Sobotka (C), Kämpf, Radil – D. Kubalík, Horák, R. Kousal – T. Zohorna, R. Hanzl, Lhoták – Říčka, Tomášek, Červený.

Švédsko: Gustafsson (Fasth) – Nygren, Gustafsson, Rundblad, Bertilsson, Aho, Tömmernes, E. Johansson – Lindblom, Ryno, Omark – Bergström, Zackrisson, Thuresson – Önerud, Händemark, Klingberg – Norman, Rosén, Brodin – Westerholm.