Český brokař David Kostelecký
Foto: Petr Zvolánek

Boje o medaile dnes započnou slalomáři či Kostelecký, do soutěže jde i šermíř

Český brokař David Kostelecký

Druhý den olympijských her bude pro české barvy opět velice zajímavý. Snad i proto, že poprvé po 20 letech se na olympiádě představí český šermíř. Alexander Choupenitch se dnes bude snažit ve fleretu zaútočit na cenný kov.

Na úplný úvod dne od zhruba 14:30 se však můžeme těšit na veslování. Včerejší rozjížďky byly docela divoké, zejména kvůli povětrnostním podmínkám. Rozjížďky se tak vůbec nevydařily dvojskifu Lence Antošové s Kristýnou Fleissnerovou a také české čtyřce bez kormidelníka lehkých vah. Obě české posádky budou však mít dnes šanci svá včerejší zaváhání napravit v opravách. V těch bude v každé disciplíně vyřazena pouze jedna loď. Zbylé postoupí do semifinále, což značí, že české barvy mají určitě velkou šanci.

Své olympijské zápolení dnes započne také český střelec David Kostelecký. Před hrami a i vlastně na samotných hrách během tréninku si stěžoval na podmínky, které na střelnici panují. Nicméně David není jediný, který se s nimi bude muset vypořádat. Ve 14:30 dnes startuje první kolo kvalifikace, která bude pokračovat ještě zítra kolem druhým a následným finále.

Po 20 letech od Atlanty, kde se představil Roman Ječmínek, bude mít Česká republika na olympiádě zastoupení v šermu. Dnes vstoupí do bojů fleretista Alexander Choupenitch. Ten by se měl představit v prvním zápase zhruba okolo 16. Hodiny (záleží na předchozích zápasech) proti obhájci stříbra z Londýna, Abdouelkassemovi z Egypta. Se Sašou se los nijak nemazlil, nicméně šanci na úspěch zajisté má.

Kanál na vodní slalom v Riu je prací českých designerů. Jaroslav Pollert mladší navrhl celý kanál v Riu a má tak největší zásluhu na jeho finální podobě. Ovšem nejen toto je důvod, proč by na kanále chtěli uspět i Češi. Dnes se můžeme těšit na první polovinu závodů. V kategorii kanoistů nastoupí Vítězslav Gebas, mezi kajakáři se můžeme těšit na Jiřího Prskavce. Oba se dnes postaví na start svých kvalifikačních jízd. I když si oba na olympiádě odbývají debut, netají se cílem postupu do finále a násleným zaútočením na cenný kov. 

Český fanoušek se dnes může těšit i na bohatý tenisový program. Do olympijského turnaje dnes vstoupí Petra Kvitová, Lukáš Rosol a také deblové páry Šafářová/Strýcová a Hlaváčková s Hradeckou. Na poslední chvíli byla Lucka Hradecká povolán i dvouhry, kde se utká s těžkou soupeřkou, Caroline Wozniacki z Dánska.

Nebudou chybět ani plavecké sporty. V odpoledním bloku od 18 hodin se na start svých rozplaveb dnes postaví Simona Baumrtová na znakařské stovce a také Martina Moravčíková, která bude bojovat na prsařské stovce.

Pro fanoušky, kteří nesledují pouze české zástupce, bude dnes k mání velmi zajímavý cyklistický závod žen, který startuje v 17:15. Večer poté v 11 hodin se představí v olympijském fotbalovém turnaji Argentinci proti Alžírsku. Ve tři hodiny ráno pak budou bojovat domácí Brazilci v čele s hvězdným Neymarem proti fotbalistům z Iráku.

KOMPLETNÍ PROGRAM VČETNĚ ČASOVÉHO ROZPISU NALEZNETE ZDE

49820 1