Český tenista Tomáš Berdych

Berdych zvládl vstup do turnaje v Paříži a nadále bojuje o účast na Turnaji mistrů!

Tomáš Berdych konečně prolomil černou šňůru tří porážek v prvním kole. V napínavém duelu si poradil s Joaem Sousou a nadále tak živí své naděje, že se zúčastní Turnaje mistrů. Jak momentálně vypadají jeho teoretické šance na postup na tento prestižní podnik?

Česká tenisová jednička se proti outsiderovi Joaovi Sousovi pořádně zapotila. První set sice zvládla získat během 37 minut, další průběh už byl však mnohem náročnější. Portugalský tenista získal podobně rychle druhou sadu a v té třetí měl za stavu 4:4 dokonce dva brejkboly. Oba naštěstí Berdych zlikvidoval a o pár minut sám svému soupeři vzal podání, čímž zápas po hodině a 56 minutách ukončil. V dalším kole se utká s lepším z dvojice Gilles Simon – Roberto Bautista-Agut.

I osmifinálové měření sil musí jednatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí zvládnout, pokud chce zachovat šanci kvalifikovat se na turnaj pro osm nejlepších hráčů sezony. To ovšem není vše. Nutností bude také zvládnutí duelu proti Andymu Murraymu, jenž oplývá fantastickou formou a může se už na konci tohoto týdne stát novou světovou jedničkou.

Shrnutí – co potřebuje Berdych k postupu na Turnaj mistrů?

Čilić: 2. kolo/osmifináleBerdych: semifinále

Čilić: čtvrtfinále/semifináleBerdych: finále (bude stačit také při nepostupu Thiema alespoň do semifinále)

Čilić: fináleBerdych: triumf

Autor: Michal Podrazil