AO: Berdych s Federerem prohrál. Postup slaví zatím jen deblistky

AO: Berdych s Federerem prohrál. Postup slaví zatím jen deblistky

Další hracím den, v australském Mebourne, pokračovaly boje o postup do dalších kol.

Deblistky postupují

V akci byly zatím pouze deblistky Andrea Hlaváčková se svojí partnerkou Shuai Peng z Číny a svůj zápas zvladly na jedničku. Svým soupeřkám Knapp/Minella povolily uhrát pouze 5her a slaví postup. V následujícím kole narazí na Slovinsko-Španělksý pár Klepac/Martinez Sanchez.

Další česká tenistka Barbora Strýcová spolu s Indkou Saniou Mirza přehrály pár Stosur/Zhang 2-0 na sety.  Soupeřky se držely pouze ve druhém setu, který prohrály 6-4. V přístím kole je čekají Japonky Hozumi-Kato. Barboru Strýcocou čeká ještě zápas v singlu, kde jí čeká nevyzpytatelná Francouzka Caroline Garcia.

Plíšková si vylámala zuby na světové jedničce

Kristýna Plíšková, která se zatím prezentuje na Australian open velmi dobrý tenisem dnes narazila na soupeřku z nejtěžších, Němku Angelique Kerber.  Do zápasu světová jednička vlétla jako uragán a Kristýně nadělila kanára. Ve druhém setu sice Kristýna ztratila servis hned v úvodní hře, ale o 2 gemy později poprvé sebrala servis své soupeřky a vrátila se zpátky do hry o druhý set. Za stavu 4-4 Kristýna mohla jít do vedení 5-4 a vystavit Němku pod tlak. To se nestalo a tak se dostala do vedení Kerber a zápas dopodávala.

V mixu končí bronzový pár Hradecká/Štěpánek

Do prvního kola mixu nastoupil bronzový pár z OH v Riu dvojice Radek Štěpánek po boku Luci Hradecké. Vstup se českému páru vůbec nepovedl a za chvíli prohrávali 4-0. Set sice dokázali zdramatizovat, ale na obrat to nestačilo. Za jednatřicet minut prohráli 6-4. Ve druhém setu si oba páry vyměnily jeden servis a ostatní své podání drželi v pohodě. Sadu musel rozhodnout až tiebreak, ve kterém byli šťastnější opět  Americko-Kolumbijský pár Spears/Cabal, kterým stačil v tiebreaku jeden mini-break.

Vrcholem dnešního dne měl být duel mezi Tomášem Berdychem a Rogerem Federerem. Nestalo se od prvního míčku byl Švýcar jasně lepší, Tomáše nepustil za celý zápas ani na jeden brejkbol a za 92 minut vyprovodil českou jedničku z kurtu 3-0 na sety. V dalším kole čeká nestarnoucího švýcara Japonec Nishikori, který vyřadil poslední slovenskou naději Lukáše Lacka.

VÝSLEDKY - ČEŠI V AKCI

Andrea Hlaváčková/Shuai Peng (CZE/CHN) ­- Karin Knapp/Mandy Minella (ITA/LUX)  6-3, 6-2

Barbora Strýcová/Sania Mirza (CZE/IND) - Samantha Stosur/Shuai Zhang (AUS/CHN) 6-1, 6-4

Kristýna Plíšková (CZE) - Angelique Kerber (GER-1)  0-6, 4-6

Lucie Hradecká/Radek Štěpánek (CZE) - Abigail Spears/Juan-Sebastian Cabal (USA/COL) 4-6, 6-7

Roger Federer (SUI) - Tomáš Berdych (CZE) 6-2, 6-4, 6-4