Český běžec na lyžích Martin Jakš

Závody Světového poháru běžců na lyžích ovládli Nor Klaebo a jeho krajanka Björgen, Češi opět bez bodů

Vítěz včerejšího sprintu Johannes Hoesflot Klaebo triumfoval i v dnešním závodě Světového poháru na 15 km klasicky. Mezi ženami byla na trati 10 km klasicky nejrychlejší jeho krajanka Marit Björgen. Čeští reprezentanti i tentokrát zůstali bez bodů.

Mladý norský lyžař Klaebo předčil o šestnáct vteřin svého krajana Didrika Toensetha, třetí skončil Fin Iivo Niskanen. Úřadující vítěz Světového poháru Martin Johnsrud Sundby obsadil osmou příčku. Čeští lyžaři stejně jako v pátečním sprintu nebodovali. Martin Jakš, nejlepší z Čechů, doběhl 47., Matěj Novák 71., Petr Knop 76., Miroslav Rypl 88. a Adam Fellner obsadil 98. pozici.

Závod žen na 10 km klasicky ovládla norská favoritka Björgen o 17 vteřin před Švédkou Charlotte Kalla. Třetí doběhla další Norka Ingvild Flugstad Östberg. Jejich krajanka a obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru Heidi Weng skončila čtvrtá.

Karolína Grohová oslavila tento týden narozeniny, body si k nim však zatím nenadělila Zdroj: www.facebook.com

Podobně jako muži, ani české ženy dnes na body nedosáhly. Karolína Grohová obsadila 60. místo s odstupem 2:31 minuty na Björgen, jež vyhrála už 111. závod Světového poháru v kariéře. Kateřina Janatová skončila na 73. místě.

Výsledky:

Ženy – 10 km klasicky: 1. Björgen (Nor.) 25:07,6, 2. Kalla (Švéd.) -17,0, 3. Östberg (Nor.) -17,8, … 60. Grohová -2:31,2, 73. Janatová -3:15,0

Muži – 15 km klasicky: 1. Klaebo (Nor.), 2. Toenseth (Nor.) +15,3, 3. Niskanen (Fin.) +17,7, … 47. Jakš +2:06,4, 71. Novák +2:52,8, 76. Knop +2:55,9, 88. Rypl +3:22,8, 98. Fellner +3:52,6