Pro zlatou medailistku ze Soči skončil první závod zimní sezóny zraněním ramene. Nic však není ztraceno a v Pyeongchangu chce přidat do sbírky další olympijskou medaili.
Největší úspěch pro Evu Samkovou přišel na Zimní olympiádě v Soči, kde si vyjela zlatou medaili. Mediální kolotoč který se rozjel po hrách, byl pro českou závodnicí něčím novým. Vždyť právě díky svému vítězství se setkala se svým dlouholetým idolem Jaromírem Jágrem nebo se svezla na vítězi Velké pardubické, Tiumenovi. Právě rozhovor s českým hokejistou byl pro ni v mnoha ohledech velmi speciální. "Občas jsou ty strojené rozhovory divné. Ale já měla pocit, že si jen tak hodinu povídáme, on to má v hlavě srovnané a je vidět, že si prošel spoustou věcí a má k životu hrozně hezký přístup. On je asi jediný ze sportovců, od něhož jsem neslyšela, že by hledal motivaci. Čtu články, jak sportovci kolem pětadvacítky jsou unaveni a hledají motivaci a Jarda v pětačtyřiceti říká, jak ten sport miluje a bude ho dělat, dokud to půjde. To má málokdo," nechala se slyšet Samková pro web sport.cz.
Spolu s vítězstvím na olympiádě se v Čechách rozrostl zájem o snowboardcross a právě Eva Samková se stala hlavní tváří tohoto sportu. "Já si vůbec nedovedla představit, že bych pro někoho byla vzor. I teď mi přijde divné. Občas někdo řekne: „Naše dcera chce být jako vy.“ říká česká závodnice, v rozhovoru na webu sport.cz, která ještě před pár lety vzhlížela ke svým idolům a teď je jedním z nich. Svou roli v českém snowboardcrossu si poctivě uvědomuje a dle toho se také snaží chovat. Vypovídá o tom také její zařazení do žebříčku nejvlivějších lidí na sociálních sítích.
Poolympijské období však nebylo pouze pozitivní. Ve velkém ohrožení byl tým Evy Samkové. Po olympiádě dostal její kouč Marek Jelínek nabídku z Ruska a hrozilo, že odejde. Trenér Jakub Flejšar netrénuje nastálo kvůli vlastnímu povolání. Slouží tak jako osobní trenér, kterého si Eva zaplatí jen tehdy když ho potřebuje. "Probírám s ním spoustu věcí, pro mě je důležitý i proto, že se mu vyzpovídám a na chudáka všechno nahrnu. On mě dokáže vždycky do něčeho popostrčit, aniž by mi to došlo. Třeba když nechci na nějaký skok, ví, co na mě platí. Chci mu udělat radost, tak se hecnu, aby mě nepovažoval za úplného srábka." popisuje Samková jejich vzájemnou spolupráci ve svém interwiev na sport.cz.
Změnili se také podmínky pro ježdění. Zvýšil se počet soustředění a to hlavně v letních měsících. Sama Samková poznala obrovský rozdíl, který ji přinesl zvýšený počet tréninků. Teď už se tak může v září soustředit na detaily jízdy, místo toho, aby teprve chytala formu. Další příprava probíhá po mentální stránce. Před Soči spolupracovala s psychologem Milanem Moravcem a nyní spolupracuje s mentální koučkou, která ji pomáhá v soustředění na závody. Spolu pracují také na impulsivnosti Evy. "Když udělám chybu a vím, že je blbá, nebo mi něco v tréninku nejde, pořád mě to vytáčí. Samozřejmě vím, že když se vytočím, zaseknu se úplně a bude to jen horší. Třeba v Argentině jsem na konci soustředění měla pocit, že se jen zhoršuju. Byla jsem v klidu, vytočila jsem se jen jeden den a pak se vysekala." doplňuje k celé situaci na otázku ohledně svého impulzivního jednání.
Velký mediální zájem kolem české závodnice je také z ostatních týmů. "Natáčejí nás, ono se nedá nikam schovat, když chcete trénovat a natáčet nové věci. Ale ty holky už jezdí nějakou dobu a není snadné něco měnit. Také se nové věci učím i několik let, takže 100 dnů před olympiádou už nikdo nic zásadního nezmění." V tréninku pomáhá Samkové také to, že občas trénuje s muži. Závodit by s nimi ale nemohla. "Jezdit s nimi závody je nesmysl. Když se mi jízda hodně povede, občas bych se kvalifikovala mezi 48 nejlepších. Ale je dobré s nimi jezdit v tréninku." zakončila Samková svůj rozhovor pro web sport.cz
Jak se Samkové povede olympiáda se musíme nechat překvapit. Každopádně jí určitě budeme držet palce.