Čeští curleři na mistrovství světa 2015
Foto: Facebook - Český curling

České curlery čekají velmi těžcí soupeři v olympijské kvalifikace

Čeští curleři na mistrovství světa 2015

Čtvrtý tým z posledních ZOH, anebo stříbrní medailisté z posledního světového šampionátu. To budou soupeři českého mužského curlingového týmu v olympijské kvalifikaci, která proběhne na českém území v Plzni ve dnech od 5. Do 10. prosince letošního roku.

Čeští curleři na mistrovství světa 2015 Zdroj: Facebook - Český curling

Čína, jenž skončila čtvrtá na olympiádě v Sochi a Dánsko, jenž bralo stříbrné medaile na mistrovství světa v roce 2016, budou dozajista největšími favority olympijské kvalifikace. Kvalifikaci sehrají naši muži také se čtvrtým týmem z posledního ME, Ruskem. O to více bude mít česká reprezentace těžší boje o premiérový postup na Zimní Olympiádu.

Přímý postup do bojů pod pěti kruhy si na letošním MS zajistily například týmy Kanady, Spojených států, Švýcarska nebo Švédska. Naopak velmi zvláštním faktem je, že i přes stříbrnou medaili na loňském MS, se Dánové, kteří se letošního MS nezúčastnili, nedokázali přímo na olympiádu kvalifikovat. Letošní medailisté mají však účast jistou.

Kromě Dánska, Číny a Rusko nastoupí proti českému týmu dále mužstva Finska, Itálie, Německa a Nizozemska.

Ženy v roli favoritek.

Naopak české ženské družstvo bude v roli favoritek. Družstvo vedené skipkou Annou Kubeškovou až do poslední chvíle bojovalo na MS o postup do bojů o medaile. Nakonec skončily na sedmém místě a v kvalifikaci na domácím území budou favoritkami. O dvě postupová místa, stejně jako muži, budou bojovat s Čínou, Dánskem, Finskem, Německem, Itálií, Lotyšskem a Norskem.

3 curlingové disciplíny na OH poprvé v historii.

Olympijský program byl v rámci projektu vyrovnaní mužských a ženských disciplín rozšířen o další disiplínu, kterou budou smíšené dvojice. Ty však kvalifikaci nehrají, nýbrž postupují přímo na základě výsledků na MS 2016 a 2017. O postup na OH bude za Českou republiku bojovat dvojice Zuzana Hájková a Tomáš Paul. Tato zkušená dvojice má již za sebou jeden výrazný úspěch v podobě bronzové medaile z MS 2013. O co nejlepší výsledek o možnost kvalifikovat se na OH budou bojovat ve dnech 22. až 29. dubna v kanadském středisku Lethbridge.  

148 0