Kanadské hokejistky slaví vítězství na ZOH 2018
Foto: twitter.com/HC_Women

ZOH 2018: O zlato si to rozdají hokejistky USA a Kanady

Kanadské hokejistky slaví vítězství na ZOH 2018

Dnes se odehrály semifinálové zápasy hokejového turnaje žen na ZOH 2018. Američanky svedly boj s Finskem a Kanada s Výběrem Ruska.

USA: FINSKO 5:0

Již od brzkých ranních pěti hodin se utkaly proti sobě americké hokejistky s Finskem. Již ve druhé minutě poslala USA do vedení Gisele Marvinová. Ještě v první třetině vstřelily hokejisty pod vedením Robba Staubera další gól, o který se postarala Danielle Cameranesiová.

Druhá perioda nabídla divákům v Gangneung Hockey Centre dva góly. A tak se nesla prostřední část ve stejném duchu jako ta první. V třiatřicáté minutě využila přesilovou hru Jocelyme Lamoureux- Davidsonová a následně se trefila Hilary Knightová, také z přesilové hry.

V poslední dvacetiminutovce padl pouze jeden gól a to znovu na straně USA. Hned po pětačtyřiceti sekundách vstřelily Američanky poslední gól zápasů z hole Danielle Cameranesiové, pro niž to byl druhý gól v tomto zápase. Finky vystřelily v tomto zápase pouze čtrnáctkrát na branku soupeřek. Jejich soupeřky o něco více, respektive osmatřicetkrát.

Američanky si již potřetí za sebou zahrají finále na olympijských hrách. Své jediné zlato mají ze ZOH 1998 z Nagana, kde porazili ve finále Kanadu, která získala zlato na posledních čtyřech olympiádách. 

Branky a nahrávky: 3. Marvinová (Pelkeyová, Dugganová), 19. Cameranesiová, 34. J. Lamoureuxová-Davidsonová (Panneková, Cameranesiová), 34. Knightová (Morinová, Coyneová), 41. Cameranesiová (Kesselová, Brandtová)

Střely na branku: 38:14

Moment zápasu

Americké hokejistky vyšachovaly obranu Finska.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KANADA: OAR 5:0

Kanaďanky vlétly do utkání jako tornádo. Již na konci první minuty otevřely skóre, když se trefila Jennifer Wakefieldová. Byla to první střela tohoto utkání. Další gól v první třetině nepadl. Kanaďanky byly ale jasně lepší a dělaly si s Ruskem, co chtěly.

Druhá perioda byla obdobná jako ta první. Hokejistky Kanady se opět dostaly poměrně rychle do šance, která skončila gólem. Ve třiadvacáté minutě překonala ruskou brankářku Marie- Philip Poulinová. Více gólu v prostřední části diváci neviděli.

Začátek poslední dvacetiminutovky patřil jasně znovu Kanaďankám. Během půl minuty dokázaly vstřelit dva góly. Nejdříve se trefila Jennifer Wakefieldová a poté Emily Clarková. Kanadské hokejistky pod vedením Laury Schulerové se čím dál tím více blížily k finálovém zápasu. Jasné favoritky zápasu přidaly ve čtyřiapadesáté minutě pátý gól zápasu, o který se postarala Rebecca Johnstonová. Kanada tak postupuje do finále.

Branky a nahrávky: 2. Wakefieldová (Spoonerová, Turnbullová), 24. Poulinová (Daoustová), 42. Wakefieldová (Fortinová, Turnbullová), 43. Clarková (Staceyová, Mikkelsonová), 55. Johnstonová (Daoustová, Irwinová)

Střely na branku: 46:14

Momenty zápasu

1:0 Jennifer Wakefieldová

2:0 Marie-Philip Poulinová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zápasy o medaile

Finále

Ve čtvrtek od 5:10 -USA: KANADA

Zápas o třetí místo

Ve středu od 8:40 FINSKO: OAR

98 20