Český sjezdař Filip Forejtek
Foto: www.czech-ski.com

Závod ve sjezdu mužů ohrožuje silný vítr! Dojde ke změně programu?

Český sjezdař Filip Forejtek

Ačkoliv byly Zimní olympijské hry v Pyeongchangu sotva zahájeny, organizátoři už přemýšlejí o změně programu. Zrušit by se mohl nedělní sjezd mužů z důvodu silného větru, kvůli kterému dnes pořadatelé posunuli trénink o půl hodiny.

Půl hodiny museli dnes čekat sjezdaři, než mohli absolvovat v pořadí druhý trénink na olympijské trati. Důvodem posunutí byl silný vítr, který dosahuje takové rychlosti, že organizátoři uvažují o změně programu.

Podle Thomase Dressena, vítěze letošního sjezdu v Kitzbühelu, byl vítr velice špatný, a je si nepochybně jistý, že nedělní závod bude zrušen. Podobného názoru jsou i další sjezdaři, třeba druhý nejrychlejší muž v dnešním tréninku Nor Kjetil Jansrud.

Vítr má podle předpovědi ještě zesílit a dosáhnout až na rychlost 55 kilometrů za hodinu. Při takové rychlosti větru je lanovka vozící závodníky na start z bezpečnostních důvodů mimo provoz.

Původní možnost, aby se závod jel už zítra, Mezinárodní olympijský výbor zamítl. Ředitel závodů FIS  Markus Waldner ujistil všechny sportovce, že jsou případně připravena náhradní řešení. Závod by se mohl uskutečnit v pondělí mezi dvěma koly obřího slalomu žen, nebo ve čtvrtek místo superobřího slalomu, který by se přesunul na další den. 

95 26