Michal Krčmář
Foto: facebook/Michal Krčmář

Závod snů pro Michala Krčmáře! Český biatlonista vybojoval stříbrnou medaili!

Michal Krčmář

Michal Krčmář vybojoval ve sprintu životní výsledek! Český biatlonista sestřelil všech deset terčů a v kombinaci s rychlým během vybojoval stříbrnou medaili! Ze zlata se raduje Peiffer z Německa.Bronz putuje do Itálie zásluhou Dominika Windische.

Životní jízdu předvedl v dnešním sprintu Michal Krčmář! Český biatlonista zahájil závod střelecky čistě a vyhnul se trestnému kolu. A i při střelbě ve stoje předvedl Krčmář bezchybnou střelbu, když vybílil všech pět terčů a do posledního běžeckého okruhu vybíhal na skvělém druhém místě! 

Mohutně podporován realizačním týmem podél trati se Krčmář hnal do cíle, kam dojel jako druhý nejrychlejším za Němce Peifferem. A žádný z biatlonistů startujících po Michalovi se nedokázal před něj dostat. Krčmář tak vybojoval pro Českou republiku druhou medaili! 

Ondřej Moravec bohužel nedokázal využít mírnějšího větru a po ležce musel kroužit trestné kolo. A ani na trati nepředváděl český biatlonista rychlý běh. Oblíbenou stojku však zvládnul bez chyby a v průběžném pořadí si polepšil na sedmé místo, které udržel až do cíle. Před Moravce se postupně dostalo velké množství sportovců a Moravcovi tak připadla 29. příčka.

Michal Šlesingr stejně jako před ním Krčmář bojoval o parádní výsledek. První položku zastřílel čistě a pohyboval se v elitní desítce. Bohužel při střelbě ve stoje se českému biatlonistovi vůbec nedařilo, když chyboval hned čtyřikrát a přišel tak o šanci na slušné umístění a postup do zítřejšího stíhacího závodu.

Na svůj premiérový start pod pěti olympijskými kruhy si velice dlouho musel počkat Adam Václavík, který startoval až mezi posledními. Jenže svůj závod nezahájil po střelecké stránce dobře, když si připsal dvě chyby a musel tak kroužit 300 metrů navíc. A stejný střelecký výsledek poté zopakoval na "stojce". Václavík se tak podobně jako Šlesingr nepodívá do zítřejší stíhačky.

Závod se vůbec nepovedl favoritům na stupně vítězů Martinu Fourcadovi a Johannesi Thingnesi Boemu. Oba dva několikrát chybovali a v cíli skončili mimo pětici nejlepších, norský biatlonista se dokonce nevešel ani do elitní dvacítky.

Česká republika tak slaví druhou biatlonovou medaili a druhou celkově. Český fanoušek možná pochyboval o medailovém přídělu z olympijských her, nicméně dvě medaile z prvních dvou závodů jsou úžasným výsledkem. 

Výsledky olympijského sprintu mužů

1. Arnd Peiffer (GER) min (0+0)

2. Michal Krčmář (CZE) +4,4 s (0+0)

3. Dominik Windisch (ITA) +7,7 s (0+1)

29. Ondřej Moravec (CZE) +1:07,9 min (1+0)

67. Michal Šlesingr (CZE) +2:27,2 min (0+4)

73. Adam Václavík (CZE) +2:36,6 (2+2)

250 473