Maskoti pro ZOH 2018
Foto: Foto- Jan Linha

VIDEO: Bruslení, atrakce na sněhu a další. Fanoušci v centru Soulu žijí zimními sporty

Maskoti pro ZOH 2018

Zimní olympijské hry 2018 v Jižní Koreji se již nezadržitelně blíží. Zbývají nám poslední dva dny. Jak tedy aktuálně vypadá v Soulu, hlavním městě Jižní Korey? Fanoušci mají k dispozici na vyzkoušení více sportů i ve virtuální realitě.

Soul je hlavní město Jižní Korey a zároveň jedním z nejlidnatějších měst na Zemi. Žije zde přes 10 miliónů obyvatel, což dělá Soul druhým nejlidnatějším městem na světe hned po Tokiu. Již v roce 1988 se v Soulu konaly letní olympijské hry. Dalším velkým sportovním svátkem v tomto městě bylo pořadání fotbalového mistrovství světa roku 2002. Cestování po Koreji není vůbec složité. Nachází se zde totiž 12 linek metra či rychlovlak KTX (Korean Train Expres). 

Dějiště her v Pyeongchangu se nachází 180 km východně od Soulu.

Hlavní město Jižní Koreje si pro fanoušky připravilo spoustu atrakcí, které mohou vyzkoušet. Největším lákadlem je samozřejmě odpočítávadlo her. Zde se totiž zastaví nejvíce turistů, kteří si u něj udělají hned několik fotek. Hned vedle se nachází oba maskoti her- bílý tygr Soohorang a medvěd Bandabi, který je maskotem pro paralympijské hry.

Kousek za odpočtem her se nachází velký stan. V něm je ukryto hned několik atrakcí. Vyzkoušet si můžete například 3D brýle, které vás vtáhnou do jednotlivých sportů. Můžete si také nechat udělat fotku ve skoku se speciálním pozadím. Ve stanu probíhá také promítání upoutávky zimních sportů.

Všechna tato lákadla jsou zdarma. Platí se pouze v sektoru ledové plochy, kde si můžete jít zabruslit po dobu třiceti minut za 1000 korejských wonů (cca 20Kč), kde Vám personál navíc zapůjčí brusle a helmu. Své věci si pak můžete schovat do skříněk, které se nachází přímo u ledu.

Video zpracoval reportér v Koreji, Jan Linha

170 8