Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Veronika Vítková obsadila ve stíhacím závodu sedmé místo! Dahlmeierová slaví druhé zlato

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Veronika Vítková přidala na své konto další parádní umístění. Tentokrát obsadila česká závodnice sedmé místo. Dlouho při tom bojovala o stupně vítězů, které ji unikly až při závěrečné střelbě. Druhé zlato slaví německá závodnice Laura Dahlmeierová. Stříbrnou medaili slaví Slovensko.

Veronika Vítková odstartovala honbu za další olympijskou medailí čistou střelbou a posunem na druhé místo. Na trati pak bojovala se Slovenkou Kuzminovou, která běžela opravdu rychle. Při druhé "ležce" opět zaúřadoval nevyzpytatelný vítr, který bohužel pohoršil Vítkové, která nejenže odkládala každou ránu, ale taky způsobil, že česká biatlonistka musela kroužit 150 metrů navíc. Do druhé poloviny závodu vybíhala Vítková na průběžném pátém místě.

Poté ovšem skvěle využila zaváhání svých soupeřek a znovu se vrátila na třetí místo. Jenže na závěrečné střelbě udělala Vítková dvě chyby a propadla se na sedmé místo, které udržela až do konce. I tak nemusí česká biatlonistka vůbec smutnit! Sedmé místo na olympijských hrách je skvělý výsledek.

Markéta Davidová znovu útočila na senzační umístění v elitní patnácte. Jenže během druhé střelby v leže Davidová nesestřelila jeden terč a mírně si pohoršila na 22. místo. Top 15 nakonec české závodnici nevyšla, i tak nemusí teprve jednadvacetiletá biatlonistka smutnit. Se šesti trestnými koly dokázala Davidová obsadit 25. pozici.

Jessica Jislová předvedla podobné střelecké vystoupení jako celkově sedmá Vítková. Česká reprezentantka z dvaceti terčů minula tři.. Do cíle dorazila Jislová na slušné 23. příčce.

Eva Puskarčíková bohužel musela hned po první střelbě na dvě trestná kola a propadla se do poslední desítky. Pak přišlo zlepšení v podobě čistých zápisů během střelby ve stoje. Puskarčíková bojovala o umístění mezi čtyřicítkou nejlepších, které nakonec po velkém boji dokázala urvat.

Výsledky olympijského stíhacího závodu žen

1. Laura Dahlmeier (NĚM) 30:35,3 min (1)

2.  Anastasiya Kuzmina (SVK) +29,4 s (4)

3. Anais Bescond (FRA) +29,6 s (1)

7. Veronika Vítková (CZE) +1:37,3 min (3)

23. Jessica Jislová (CZE) +2:49,0 min (3)

25. Markéta Davidová (CZE) +2:54,5 min (6)

32. Eva Puskarčíková (CZE) +3:18,5 min (3)

179 8