Ester Ledecká
Foto: Facebook Ester Ledecké

Připomeňme si největší úspěchy českých sportovců na ZOH 2018

Ester Ledecká

Zimní olympijské hry v jihokorejském Peyongchangu jsou již minulostí. Čeští sportovci nakonec vybojovali sedm medailí. Ovšem nejen medailisté ze sebe vydali to nejlepší, poděkování patří i všem ostatním, kteří se probojovali až na olympiádu a hrdě reprezentovali Českou republiku. Pojďme si ale společně připomenout medailové momenty.

Hned první den her se o bronzovou medaili pro Česko postarala biatlonistka Veronika Vítková. Vítková udělala jednu chybu ve stojce a po dojetí do cíle musela ještě dlouho čekat, jestli zůstane na medailových pozicích. Nakonec se dočkala třetího místo ve sprintu na 7,5 kilometru.

Druhý den a hned druhá medaile z biatlonu. O stříbro se postaral ve sprintu na deset kilometrů Michal Krčmář. V následném stříbrném rozhovoru dojal šťastný biatlonista snad všechny své příznivce. Jeho nejlepším osobním výsledkem bylo doposud páté místo ve vytrvalostním závodě v roce 2016.

Na další medaili jsme si museli pár dní počkat. Nakonec se bronz podařilo vybojovat Evě Samkové ve snowboardcrossu. Závod to byl napínavý. Samková se dlouho držela poslední. Ale nakonec zabrala a i se svým pověstným knírem si dojela pro třetí místo.

Týž den jako Samková se medaile dočkala i Martina Sáblíková, která o ni nejdřív o půl vteřiny přišla v závodu na 3 000 metrů. V její nejsilnější disciplíně, pětitisícovce, se konečně dočkala i ona. Dobruslila si pro krásnou stříbrnou medaili. Lepší byla pouze Esmee Visser z Nizozemska.

Pátou medailí z her byla konečně zlatá. Tentokrát by ji však čekal málokdo. Fantastická Ester Ledecká vyhrála o jednu setinu vteřiny super-G na lyžích. Spousta televizí její závod ani nevysílala, Rakušanka Anna Veith už přijímala gratulace, ale když se na start se postavila Ledecká, potvrdilo se, že rozhodnuté není až do chvíle, kdy sjede poslední závodník.

Další medaile byla opět z rychlobruslení. Pro bronzovou medaili si na pěti stech metrech dojela Karolína Erbanová. Pouhá setina dělila Erbanovou od druhého místa. Česká rychlobruslařka si dokonce vylepšila i své olympijské maximum.

O poslední medaili se postarala opět Ester Ledecká, tentokrát v paralelním snowboardu. A zapsala se do historie. Jako první žena vůbec dokázala vyhrát na olympijských hrách dvě zlaté medaile ve dvou různých disciplínách. Ledecká naprosto ovládla už kvalifikaci, a nakonec potvrdila roli favoritky a brala zlato.

355 0