Anna Dušková s Martinem Bidařem při exhibici na ME 2017
Foto: facebook.com/duskovabidar/

Olympiáda stále v ohrožení. Dušková by se ale brzy měla vrátit na led

Anna Dušková s Martinem Bidařem při exhibici na ME 2017

Sedmnáctiletá česká krasobruslařka Anna Dušková si na konci října poranila vaz v koleni a musela podstoupit operaci. Rázem tak byla ohrožena účast sportovní dvojice Dušková, Bidař na únorových olympijských hrách. Nyní se zdá, že by se český pár do Koreje vydat mohl. Dušková by se totiž přibližně za 14 dní měla poprvé od operace postavit na led.

Juniorští mistři světa z roku 2016 a sedmý pár z loňského mistrovství Evropy bojuje s problémy od začátku přípravy. Nejprve při letní přípravě spadl z kola Bidař, musel na šití a mladá dvojice nemohla trénovat zvedačky. Prvního závodu sezóny se museli čeští reprezentanti vzdát, protože Dušková den před odletem dostala střevní virózu. Ze zářijové olympijské kvalifikace postoupili jako poslední pár a vše vypadalo optimisticky. V říjnu ale přišla největší komplikace. Dušková při tréninku upadla po nepovedeném trojitém twistu, poranila si vaz v koleni a hned podle dosud nepoznané bolesti tušila, že se nebude jednat o malý problém. Čekala ji operace a musela čekat, jak se vše vyvine dál.

Anna Dušková neztrácela úsměv ani na začátku listopadu po operaci. Nyní se může usmívat ještě víc, návrat na led se blíží. Zdroj: www.facebook.com/duskovabidar/

Olympiáda je sice v ohrožení pořád, prognóza však už vypadá nadějněji. Dušková se nevzdává a bojuje ze všech sil. Již odložila berle, rehabilituje pomocí lymfodrenáže a elektroléčby, každý den cvičí, posiluje ostatní části těla, šlape na rotopedu a od příštího týdne má povolen i běh. Kolem 20. prosince by pak mohla dostat první vánoční dárek – bude moci nazout brusle a absolvovat první trénink na ledě.

Se svým bruslařským partnerem plánují, že pokud zdraví dovolí, opřou se pořádně do tréninku. A ač to nebude vůbec jednoduché, věří tomu, že do začátku olympijských her se stihnou dobře připravit a v Pchjonchčchangu nebudou chybět.

390 20