Ester Ledecká
Foto: Facebook Ester Ledecké

NESKUTEČNÉ!!! Ester Ledecká je olympijskou šampiónkou v Super G

Ester Ledecká

Neuvěřitelný příběh píše na Olympiádě v Pyeongchangu Ester Ledecká. Specialistka na alpské disciplíny na snowboardu se dnes stala olympijskou vítězkou. Ovšem na lyžích.

Výkon, který s největší pravděpodobností nečekal dozajista nikdo. Nejspíš ani sama Ester. A on se stal skutečností. Česká závodnice nenápadně s číslem 26 neudělala na trati téměř žádnou chybu a dorazila do cíle o pouhou jednu setinu dříve, než Rakušanka Anna Veith. Ledecká, která nikdy nebyla v alpském lyžování na pódiu ve světovém poháru a jejím dosavadním maximem bylo sedmé místo ve sjezdu, tak získala velmi nečekanou zlatou medaili. 

O zlato dnes chtěla bojovat také Lindsey Vonn. Ovšem už po sedmi závodnicích bylo jasné, že dnes si cenný kov na krk nepověsí. V čele se dlouho držela Tina Weirather z Lichtenštejnska. Po delší době ji o pouhou desetinu předjela Rakušanka Anna Veith a vypadalo to, že právě ona si dojede pro titul olympijské vítězky. Ovšem to ještě byla na startu Ledecká. 

Ještě na první mezičase měla maličkou ztrátu, ale postupně začala stupňovat tempo a jela téměř identickou stopu i rychlost s vedoucími ženami. Na druhém mezičase měla náskok 18 setin a vypadalo to, že si jede pro solidní výsledek. Ovšem když ani další mezičas nešel do červených čísel, český fanoušek začínal věřit, že by z toho mohlo být i medaile. A taky, že byla. A ne jen tak ledajaká. Ester Ledecká o pouhou setinu sekundy porazila Annu Veith. V cíli pouze nevěřícně kroutila hlavou a nechtěla uvěřit tomu, co vlastně dokázala. Specialistka na snowboarding se stala olympijskou vítězkou na sjezdových lyžích. A to má ještě před sebou svoji hlavní disciplínu . paralelní obří slalom právě na snowboardu. A to se ještě může stát, že se stane olympijskou vítězkou na jedněch hrách ve dvou různých sportech. 

VÝSLEDKY:

1. Ester Ledecká (CZE) 1:21,11 min

2. Anna Veith (AUT) + 0,01 s

3. Tina Weirather (LIE) + 0,11 s

.

33. Kateřina Pauláthová (CZE) + 3,37 s

1144 1164