Sáblíková
Foto: Facebook Martiny Sáblíkové

Martina Sáblíková těsně pod stupni vítězů! Česká závodnice nestačila nizozemskou trojici

Sáblíková

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v závodě na 3 000 metrů nepopulární čtvrté místo, když za bronzovou Antoinette de Jong zaostala o půl vteřiny.

Martina Sáblíková nastoupila do závodu v poslední dvojici spolu s Nataljí Voroninou, která startovala za Olympijský tým Ruska. Česká reprezentantka startovala s mírně rozporuplnými pocity, neboť se v letošní sezóně potýká se zdravotními problémy. Krátce před startem olympiády Martina Sáblíková prohlásila, že v minulosti věděla, že bude bojovat o medaili. Letos si však tak jistá nebyla.

Do závodu vstoupila česká rychlobruslařka průběžným pátým místem po prvním kole. Postupně, jak je pro Martinu Sáblíkovou typické, však začala zrychlovat. V předposledním kole však ztratila cenné setiny vteřiny a medaile jí nakonec unikla o pohou půlsekundu. 

Druhou Češkou na startu byla Nikola Zdráhalová, jež figurovala ve druhé dvojici. Zdráhalová dosáhla času 4:11,36, což pro ni v konečném pořadí znamenalo patnáctou příčku.

Stupně vítězů obsadila trojice z Nizozemska. Zlatou medaili slaví Carlijn Achtereekte, která porazila své zkušenější reprezentační kolegyně Ireen Wüst a Antoinette de Jong.

Výsledky závodu na 3 000 metrů žen

1. Carlijn Achtereekte (NIZ)

2. Ireen Wüst (NIZ)

3. Antoinette de Jong (NIZ)

4. Martina Sáblíková (CZE) 

15. Nikola Zdráhalová (CZE) 

141 154