Součástí nové kolekce pro nadcházející zimní olympiádu v Pyeongchangu je takzvaná „Raškovka“. V tomto kulichu vyhrál skokan na lyžích Jiří Raška první Československou medaili v Grenoblu 1968.
Na mistrovství světa 1966 se Raška umístil na čtvrtém místě. To, že našel zálibu v zimních sportech, nebylo podle jeho slov příliš překvapivé. Prý se u nich děti rodí s lyži na nohou. Na zimní olympijské hry do Grenoblu odjel jako jeden z favoritů. Tehdy říkal, že pokud se umístí v první desítce, nebude zklamaný. Skočil 79 metrů při prvním a 72,5 metru při druhém skoku, což ho, i díky lepšímu stylu, dovedlo až na první místo. Vyhrál tedy historicky první zlatou československou medaili. Mimo zlato získal i stříbrnou medaili na velkém můstku. Na medailových pozicích se objevil ještě několikrát, například na mistrovství světa v klasickém lyžování si z velkého můstku odvezl stříbro. Na turnaji čtyř můstků obsadil v rozmezí let 1968 – 1971 dvě stříbrné a jednu zlatou pozici. Roku 1972 přidal na mistrovství světa v letech na lyžích i jednu bronzovou medaili a zkompletoval tak svoji sbírku. Ve šlépějích svého dědy pokračoval vnuk Jan Mazoch. Ve dvaadvaceti letech se bohužel zranil a sportovní kariéru ukončil.
Stejně jako se proměňovala spousta věcí, nebyly na tom skoky na lyžích jinak. Tato disciplína byla od začátku součástí zimních olympijských her. Kromě proměny skokanských můstků a lyží se měnilo i oblečení, ve kterém se skákalo. Na helmu a kombinézu, jako to známe teď, se v minulém století mohlo zapomenout. Skákalo se v teplácích, svetru, popřípadě nějaké slabší bundě a bez helmy.
Již zmiňovaný Jiří Raška skákal v legendárním kulichu zvaném „Raškovka“, který je součástí nové kolekce pro nastávající olympiádu. Podruhé si tedy vzal Český olympijský výbor inspiraci z historie. Poprvé to bylo při olympiádě v Riu. Tehdy zdobila kolekci figurka běžce, kterou přikládal legendární Zátopek k podpisu. „Raškovku“ předal českým sportovním osobnostem právě vnuk Jiřího Rašky, Jan Mazoch.