Ester Ledecká v cíli paralelního obřího slalomu na MS 2017
Foto: Facebook - Ester Ledecká

Ledecká ma druhé zlato ve druhém sportu!

Ester Ledecká v cíli paralelního obřího slalomu na MS 2017

Ester Ledecká potvrdila roli favoritky také ve snowboardingu a vybojovala pro Česko již sedmou medaili. Jedná se již druhé zlato. Česko má aktuálně na kontě dvě zlata, dvě stříbra a tři bronzy.

Roli favoritky potvrdila Ledecká jiż v kvalifikaci, kterou suverénně ovládla a dostala tak možnost v každém souboji si vybrat dráhu. 

Od 5:30 SEČ začaly vyřazovací souboje. A hned na úvod čekal českou mladici pořádný oříšek. Jako vítězka kvalifikace nastoupila proti šestnácté ženě, kterou byla Švýcarka Patrizia Kummer, mimo jiné olympijská vítězka ze Sochi. Ledecká však ukázala pevné nervy a porazila ji o více než půl sekundy. 

Ve čtvrtfinále ji čekala juniorská šampionka, Daniela Ulbing z Rakouska. I s tou si Ledecká poradila a bylo jasné, že bude bojovat o medaili. 

V semifinále nastoupila proti velmi těžké soupeřce, Němce Hofmeister. Ta v modré dráze hodně riskovala až následně upadla. Ledecká si tak v poklidu dojela pro postup do velkého finále a jistotu medaile. 

Tam svedla souboj s další Němkou, Selinou Joerg. Nad tou Ester vedla prakticky již od začátku a svůj náskok pouze navyšovala. Dojela si tak pro druhé olympijské zlato z letošních her, poté, co nečekaně ovládla Super G mezi sjezdařkami. 

Ihned po jejím dojetí do cíle začala početná česká divácká základna otáčet bundy naruby, čili zlatou podšívkou ven. 

459 919