Korekská lyžařka Lee Mee-Hyun
Foto: Yonhap

Korejská akrobatická lyžářka pátra po pravých rodičích

Korekská lyžařka Lee Mee-Hyun

Zatímco cílem mnohých sportovců na hrách v Pyeongchangu bude honba za medailí, korejská akrobatická lyžařka Lee Mee-hyun má svůj cíl poněkud odlišný. Během největšího sportovního svátku světa by ráda našla své biologické rodiče.

Korekská lyžařka Lee Mee-Hyun Zdroj: Yonhap

Lee se narodila v Jinju v roce 1994. Ale po pouhém roce byla dána k adopci. Získala ji jedna americká rodina ve Philadelphii a Lee od té doby vystupovala pod jménem Jackie Kling. Později se však dozvěděla o svém skutečném původu a od roku 2015 se rozhodla závodit pod svoji rodnou vlajkou, tou jihokorejskou. Navíc se vrátila ke svému původnímu jménu.  "Věřím, že cíle mnohých jsou hlavně uspět na OH. Ten můj je ale jiný. Velice ráda bych zjistila, kdo jsou moji biologičtí rodiče." svěřila se. 

První náznaky úspěchu získání informací o svém původu již měla. Bohužel úřednice, která měla na starosti její adopci, již nežije. Z toho důvodu se jí nepovedlo dostat se k mnoha informacím, jelikož podobné záznamy se v devadesátých letech vedly především papírově. A potřebné dokumenty se zatím nepodařilo vypátrat. "Kdyby se mi podařilo najít moje rodiče, to by bylo moje olympijské vítězství" hlásá těsně před startem her 45. lyžařka žebříčku FIS v disciplíně slopestyle. 

Jelikož se olympijské hry konají v její domovině, je odhodlaná v závodě nechat úplně všechno. A možná ještě něco navíc. "Psychicky jsem připravená. Musím ale ještě trochu zdokonalit skoky. Mam připravenou i jednu specialitu. Do závodu tak půjdu po hlavě. Žádná jízda na jistotu. Takže buď budu excelovat a skončím na pódiu a nebo to pokazím a skončím poslední. Taková prostě jsem." uzavřela rozhovor 23letá závodnice. 

77 0