Karolína Erbanová
Foto: www.facebook.com/KarolinaErbanova.cz

Karolína Erbanová již trénuje na ledě. Přípravu na OH nechce podcenit

Karolína Erbanová

Loni se stala mistryní Evropy ve sprintu a dojela na čtvrtém místě na MS v Gangneungu, místě, kde se příští rok uskuteční zimní olympiáda. V nadcházející sezóně chce být však česká rychlobruslařka Karolína Erbanová ještě o něco lepší.

Poté, co jí skončila sezóna, si odjela odpočinout do České republiky, kde si konečně mohla odpočinout i od školních povinností. Ovšem netrvalo dlouho a vrátila se zpět do Holandska, kde již několik let trénuje. Konkrétně v květnu se připojila v Nizozemí zpět ke svému tréninkovému týmu, se kterým zahájila letní přípravu, která se skládala především z tréninku na kole. 

Nyní však Erbanová přiznala, že již pár týdnů trénuje na ledě. S minulou sezónou byla spokojená, ale prozradila, že na tu nadcházející chce být ještě lépe připravena a být ještě lepší v závodech. Zároveň se snaží nepřipouštět si, že se jedná o sezónu olympijskou. Ba naopak. Tyto myšlenky se snaží ze svého podvědomí vytlačit, jelikož by podle ní mohly být na škodu, popřípadě by ji mohly svírat psychicky a mohla by sama na sebe vytvářet tlak. 

Medailistka z MS 2015 bude ještě nějakou dobu trénovat na ledě a následně opět přejde na letní přípravu. Zároveň přiznala, že i přes trénink v Nizozemí neztrácí kontakt s trenérem českého rychlobruslařského týmu, Petrem Novákem. Posílá mu údaje z jejích tréninků, tréninkové plány, pocity z tréninků, informace o zdravotním stavu a další důležité informace o její přípravě na nadcházející sezónu. 

100 0