Veronika Vítková
Foto: facebook/Veronika Vítková

Fenomenální Veronika Vítková slaví bronz na olympijských hrách!

Veronika Vítková

Parádní výkon předvedla Veronika Vítková ve sprintu! Česká biatlonistka vybojovala na své třetí olympiádě bronzovou medaili! Vítězství slaví Laura Dahlmeier. Stříbro putuje zásluhou Marte Olsbu do Norska.

Vynikající Veronika Vítková vybojovala pro Českou republiku první medaili! I navzdory trestnému kolu vyjížděla Vítková do posledního běžeckého okruhu na prvním místě, o nějž se na dálku prala s Norkou Olsbu. Ta nakonec českou biatlonistku porazila o jednu vteřinu a šest desetin.

Chvíli na to se před obě závodnice dostala čistě střílející Laura Dahlmeier s náskokem čtyřiadvaceti vteřin. O stupně vítězů ovšem nedokázal Vítkovou nikdo připravit a Česká republika tak slaví bronzovou medaili ze sprintu.

Skvělou olympijskou premiéru zažila  Markéta Davidová startující s číslem 71. Davidová  sice nedokázala předvést čistý střelecký zápis, ale díky velmi rychlému běhu se umístilana čtrnácté příčce. V prvním kole byla Markéta dokonce rychlejší než Veronika Vítková.

Poprvé se na start olympijského závodu postavila také Jessica Jislová. A byla to pro tuto českou biatlonistku premiéra povedená.  Jislová stejně jako Vítková nesestřelila jediný terč a do cíle dorazila na dobrém sedmnáctém místě. Postupně se sice před ni dostalo několik závodnic, ale i přesto to byl pro Jislovou dobrý výsledek v podobě 22. příčky.

Eva Puskarčíková bohužel zahájila střelecky závod stejně jako chvíli před ní Finka Mäkäräinen. A ani na druhý pokus nedokázala Puskarčíková sestřelit všech pět terčů, v konečném součtu musela kroužit 450 metrů navíc. V cíli z toho bylo 43. místo.

Výsledky olympijského sprintu žen

1. Laura Dahlmeier (NĚM) 21:06,2 min (0+0)

2. Marte Olsbu (NOR) + 24,2 s (1+0)

3. Veronika Vítková (CZE) + 25,8 s (0+1)

14. Markéta Davidová (CZE) +57,1 (1+0)

22. Jessica Jislová (CZE) +1:29,9 min (1+0)

43. Eva Puskarčíková (CZE) +2:13,6 min (2+1)

189 261