Kapitánka českého curlingového týmu Anna Kubešková se spoluhráčkou Baudyšovou na MS 2017 v Pekingu
Foto: www.facebook.com/WorldCurlingFederation / Alina Pavlyuchik

Curling: Češky na úvod olympijské kvalifikace smolně prohrály

Kapitánka českého curlingového týmu Anna Kubešková se spoluhráčkou Baudyšovou na MS 2017 v Pekingu

Dnešním dnem se naplno rozběhla olympijská kvalifikace v curlingu, kterou hostí české město Plzeň. Na úvodní zápas však nebudou dobře vzpomínat české hráčky, které ztratily prakticky vyhraný zápas.

Po vyrovnaném začátku se tým Anny Kubeškové dostal do trháku. Zahrály 3 endy v řadě, ve kterých bodovaly a dostaly se do trháku 5:1. A vše tak nasvědčovalo, že si kráčí pro vítězství. Bohužel jejich čínské soupeřky měly neskutečně silný závěr. 

Tým trenéra Karla Kubešky ještě po osmém endu vedl 6:3. V tom následujícím stačilo zahrát jeden bod a ukončit zápas před desátým kolem. To se ale nestalo. Číňanky nastolily k obratu. V devátém endu  zahrály jeden bod při výhodě Češek a snížily na 4:6. A neuvěřitelné dokonaly o kolo později, kdy předvedly tzv. dvoubodovou krádež, opět při výhodě českého týmu, a vyrovnaly na 6:6. Rozhodnout o vítězi tak musel dodatečný end. A ten bohužel probíhal ve stejném duchu. Číňanky jej zahrály bravurně obranně i útočně a Češkám se bohužel klíčové rány nepovedly. Čína bodovala potřetí v řadě při české výhodě a slavila vítězství 7:6, kterého dosáhla v samotném závěru utkání. 

Tato prohra však ještě nic neznamená. Naše ženy čekají ještě další zápasy, které teprve budou klíčové a budou rozhodovat o postupujících do semifinále. Dnes večer ještě vstoupí do turnaje muži. Tým Jiřího Snítila vyzve od 19 hodin silné Finy. Ženské družstvo čeká druhé utkání zítra v 8 hodin ráno proti Lotyšsku, které dnes překvapivě porazilo Němky poměrem 10:5. 

137 0