Český biatlonista Michal Šlesingr
Foto: https://www.facebook.com/biatlon.cz / Petr Slavík

Češi vedli. Nakonec končí sedmí. Překvapivé zlato putuje do Švédska

Český biatlonista Michal Šlesingr

Štafeta ve složení Moravec, Šlesingr, Soukup a Krčmář vybojovala sedmé místo. Polovinu závodu se český tým držel na medailových příčkách, bohužel pak přišla dvě trestná kola a Češi se propadli mimo elitní pětici. Zlato nečekaně slaví Švédsko před štafetou Norska. Bronz vybojovali Němci.

Štafetový závod za Česko odstartoval Ondřej Moravec. Českému biatlonistovi se na trati velmi dařilo a stoupal pořadím. Při střelbě ve stoje sice musel třikrát dobíjet, kritický okamžik nakonec zvládnul bez nutnosti trestného kola. V rozhovorech s novináři si pak velice chválil práci servisního týmu. Zejména v posledním běžeckém okruhu předvedl druhý nejlepší běžecký čas. 

Fantastický výkon předvedl na druhém úseku Michal Šlesingr, který ukazoval parádní stíhací jízdu, na lyžích doslova letěl a v kombinaci s rychlou a přesnou střelbou vytáhl český tým na medailové příčky. Při druhé střelecké zastávce dokázal bravurně využít selhání Němce Dolla, který musel na dvě trestná kola, a dostat se dokonce na první místo! Na předávce figuroval v čele o téměř 15 vteřin.

Po Šlesingrovi vyběhl na trať Jaroslav Soukup, pro něhož to byl první start na těchto olympijských hrách. Soukup se první polovinu držel stále na čele závodu blízko stupňům vítězů. Jenže pak přišla střelba ve stoje a bohužel pro českého reprezentanta zůstal jeden terč nesestřelený. I přesto se výrazně nepropadl, ale ztráta na bronz narostla na více než minutu.

Michal Krčmář přebral pomyslný štafetový kolík na šestém místě. Český závodník se po většinu prvního běžeckého okruhu snažil stáhnout ztrátu na vedoucí závodníky a přiblížit se pátému Američanu Nordgrenovi. Na střelnici sice musel několikrát dobíjet, ale i přesto se zvládnul Krčmář posunout na páté místo. Bohužel Krčmář musel po závěrečné položce na trestné kolo a klesl o dvě příčky na konečné sedmé místo.

Výsledky štafetového závodu mužů

1. Švédsko 1:15:16,5 min (0+7)

2. Norsko +55,5 s  (1+12)

3. Německo +2:07,1 min (3+10)

7. Česká republika +4:07,1 min (2+13)

147 180