Český biatlonista Michal Krčmář během olympijské závodu ve sprintu v Pyeongchangu, kde vybojoval stříbro
Foto: www.facebook.com/biatlon.cz / Pavel Lebeda

Čechy o lepší výsledek připravila střelba. Olympijským vítězem se stal Martin Fourcade

Český biatlonista Michal Krčmář během olympijské závodu ve sprintu v Pyeongchangu, kde vybojoval stříbro

Velké množství chyb připravilo české reprezentanty o boje o elitní dvacítku. Michal Krčmář obsadil konečné třicáté místo, Moravec doběhl jednapadesátý. Ze zlata se raduje Martin Fourcade, který během třetí střelecké položky využil zaváhání svých soupeřů. Stříbrnou příčku obsadil Švéd Samuelsson za Němcem Dollem.

Bohužel už v úvodu ztratil Michal Krčmář kontakt s elitní desítkou, když na první střelecké zastávce udělal dvě chyby a propadnul se na průběžné dvaadvacáté místo. Do druhé poloviny závodu vybíhal Krčmář mezi elitní dvacítkou na devatenáctém místě. Pomalejší střelba se tentokrát českému reprezentantovi vyplatila.

Bohužel o šanci na udržení se v elitní dvacítce přišel po třetí střelecké položce, kde sestřelit tři terče. A ani závěrečnou střelbu nezvládl Krčmář podle svých představ. Do cíle nakonec dorazil na třicátém místě.

Ondřej Moravec stejně jako Krčmář nedokázal sestřelit všech pět terčů při úvodní ležce, ovšem narozdíl od svého reprezentačního kolegy si pohoršil "jen o tři místa". Poté přišel pro Moravce další propad pořadím do páté desítky, když na své konto přidal další dvě trestná kola. A ani na jindy oblíbené stojce se Moravcovi nedařilo a musel znovu kroužit metry navíc.  Celkem udělal Moravec osm chyb. Do cíle nakonec český reprezentant dorazil v poli poražených na příčce.

Parádní stíhací jízdu předvedl Martin Fourcade, který se nejdříve propracoval svým tradičně rychlým během na stupně vítězů a poté využil střeleckého zaváhání soupeřů při třetí střelecké položce. Po závěrečné střelbě si tento francouzský fenomén neodpustil zdviženou pěst směrem k divákům. Životní jízdu předvedl Švéd Samuelsson, jenž v posledním běžeckém okruhu svedl obrovskou bitvu s Němcem Dollem o stříbrnou medaili.

Výsledky stíhacího závodu mužů

1.Martin Fourcade (FRA) 32:51,7 min (1)

2. Benedikt Doll (NĚM) +12,0 s (1)

3. Sebastian Samuelsson (ŠVÉ) +15,1 s (1)

30. Michal Krčmář (CZE) +3:49,9 min (7)

51. Ondřej Moravec (CZE) +5:54,2 min (8)

178 91