Veronika Vítková
Foto: facebook/český biatlon

Anastasia Kuzminová vybojovala olympijské zlato! Vítková doběhla čtrnáctá

Veronika Vítková

Českou biatlonistku Veroniku Vítkovou v závodě s hromadným startem obsadila čtrnácté místo. Zlatou medaili slaví Slovenka Anastasia Kuzminová. Pro stříbro si doběhla Darya Domrachevová z Běloruska. Bronzovou příčku obsadila Tiril Eckhoffová.

Veronika Vítková zahájila svůj boj o medaili stejně jako mnoho dalších biatlonistek čistou střelbou a pevně se usadila v elitní desítce. Na vedoucí Slovenku Kuzminou ztrácela kolem dvanácti vteřin. Česká biatlonistka i na následné střelecké zastávce vyčistila všech pět terčů a znovu se přiblížila k medailovým pozicím. Poté dokázala využít střeleckých zaváháních soupeřek a polepšila si na třetí místo!

Bohužel na trati to dneska Vítkové nechutnalo úplně podle představ a postupně se před ni dostalo několik biatlonistky. Na závěrečnou položku přijela Vítková na sedmé příčce. Jenže tentokrát nedokázala česká závodnice vybílit všechny terče a odkroužila dvět trestná kola. Až v cíli zjistila, že se jí nepodařilo sestřelit pouze jeden terč a odkroužila tak o jedno kolo navíc. V cíli z toho byla pro Vítkovou čtrnáctá příčka.

Druhou Českou v závodě byla jednadvacetiletá Markéta Davidová, která se do závodu kvalifikovala po výborných výkonech ve sprintu a stíhacím závodě. Davidová stejně jako Vítková nemusela po první střelbě na trestné kolo a vyhoupla se do elitní patnáctky. Své postavení pak zlepšovala výborným během a blížila se k elitní desítce. Na dalších střeleckých zastávkách udělala Davidová celkem tři chyby a do cíle dorazila na osmnáctém místě, což je pro ni velice dobrý výsledek.

Závod start cíl předvedla nezdolná Slovenka Kuzminová, která se na první místo dostala zásluhou rychlého běhu už před první střelbou a až do cíle se své pozice nevzdala. Slovensko tak slaví zlatou olympijskou medaili.

Výsledky olympijského závodu s hromadným startem

1. Anastasia Kuzminová (SVK) 35:23,0 min (1)

2. Darya Domrachevová (BĚL) +18,8 s (1)

3. Tiril Eckhoffová (NOR) +27,7 s (2)

14. Veronika Vítková (CZE) +1:36,2 min (1)

18. Markéta Davidová (CZE) +2:00,8 min (3)

155 0