Americký útočník Yan Stastny
Foto: hc-vitkovice.cz

Američané zveřejnili nominaci na ZOH 2018. Poprvé od roku 1994 bez hráčů NHL

Americký útočník Yan Stastny

Známe již první hokejovou nominaci na nadcházející Zimní olympijské hry v Pyeongchangu. Jako první ji zveřejnili Američané. Kapitánem byl zvolen Brian Gionta, hráč, který je od konce minulé sezóny bez angažmá.

Hokejový svaz USA zveřejnil včera před půlnocí soupisku hokejistů na olympijský turnaj do Pyeongchangu. V týmu však chybí ještě dva brankáři, kteří budou doplněni později. Velkou šanci tak stále živí brankář Mladé Boleslavi Brandon Maxvell, který chytal také na listopadovém turnaji v Německu.

Hlavním trenérem bude Tony Granato a asistovat mu budou Keith Allain, Chris Chelios, Ron Rolston a Scott Young. Zbylé dva brankáře by měl doplnit generální manažér týmu Jim Johansson.

V týmu figuruje 16 hráčů hrajících v Evropě, z nichž je pět v KHL. Z nižší zámořské ligy AHL byli nominováni tři hráči a z univerzitních soutěží dokonce čtyři.

Američtí hokejisté se utkají ve skupině B s Ruskem, Slovenskem a Slovinskem. Úvodní zápas odehrají proti Slovinsku 14. února od 13:10 SEČ.

Nominace Američanů na olympiádu v Pchjongčchangu (14. – 25. února):

Brankář:
Ryan Zapolski (Jokerit Helsinky, KHL). (zbývající brankáři budou doplněni v průběhu první půlky ledna)

Obránci:
Chad Billins (Linköping, Švédsko), Jonathon Blum (Vladivostok, KHL), Will Borgen (St. Cloud State University, NCAA), Matt Gilroy (Jokerit Helsinky, KHL), Ryan Gunderson (Brynäs, Švédsko), Bobby Sanguinetti (Lugano, Švýcarsko), Noah Welch (Växjö, Švédsko), James Wisniewski (Kassel, Německo).

Útočníci:
Mark Arcobello (Bern, Švýcarsko), Chris Bourque (Hershey, AHL), Bobby Butler (Milwaukee, AHL), Ryan Donato (Harvard University, NCAA), Brian Gionta (bez angažmá), Jordan Greenway (Boston University, NCAA), Chad Kolarik (Mannheim, Německo), Broc Little (Davos, Švýcarsko), John McCarthy (San Jose, AHL), Brian O'Neill (Jokerit Helsinky, KHL), Garrett Roe(Zug, Švýcarsko), Jim Slater (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Ryan Stoa (Spartak Moskva, KHL), Troy Terry (University of Denver, NCAA).

654 7