Fitness coach Jordan Yeoh
Foto: www.facebook.com/pg/jordanyeohfitness

VideoTrénink s Jordanem - 1. díl - 2 minutový AB Workout

Fitness coach Jordan Yeoh

Začali jsme spolupracovat s poměrně známým cvičitelem Jordanem Yeohem. Postupem času Vám budeme v článcích představovat jeho tréninky na to, jak zesílit, zhubnout a nebo vyrýsovat. V první části se zaměříme na velmi rychlý workout břišních svalů.

Jordan Yeoh kdysi býval obtloustlejší, spolužáci jej neměli rádi, občas mu dělalo problém si najít kamarády, popřípadě holku. A tak se rozhodl se sebou něco udělat. Nejen, že zhubnul a tzv. vymakal svoji postavu. On svým tréninkům dal systém a ten i nadále rozšiřuje pro veřejnost. 

1. WORKOUT - 2 MINUTOVÝ AB WORKOUT NA BŘIŠNÍ SVALY

Ač se může zdát, že 2 minuty jsou krátké, věřte, že pokud budete v úplných začátcích, budete toho mít plné zuby již po první sérii. A proto dáváme důležité doporučení. Nejdříve si všechny cviky splňte velmi pomalu (klidně i ve dvou sériích) a s pauzami. Dosáhnete efektu, kdy se Vám potřebné svaly pro workout zahřejí a při plném workoutu neucítíte únavu již tak brzy. 

POPIS CVIKŮ

  1. První cvikem je tzv Leg Raise. Ruce máme vedle zadku na zemi a používáme je jako podporu. Kolena přitahujeme k hrudníku, popřípadě bradě. Při odtažení kolen se snažím vyhnout dotyku země. Toto cvičení provádíme po dobbu 20 sekund. 
  2. Během 10 sekundové pauze se přemístíme do pozice tzv. Plank. Země se dotýkají pouze dlaně a chodidla. Důležité je mít zvednutý zadek a nemít prolomenou bederní páteř dolů (to by mohlo způsobit přetížení bederní páteře). Během 20sekundového cvičení se držíme v pozici Plank a střídavě se dotýkáme levou rukou pravého chodidla a pravou rukou levého chodidla. 
  3. Během další pauzy se přesuneme do lehu na záda a provádíme cvik Toe Touch z absolutního lehu. Vždy se dotýkáme dlaní prstů na noze křížem. Provádíme jednu stranu dvakrát za sebou. 
  4. Čtvrtým cvikem je tzv. Running Climber. Opět se dostaneme do pozice planku, respektive climberu. Mnozí znají Mountain Climber. Running Climber je něco podobného. Vskutku tímto cvikem napodobujeme běh do strmého kopce, popřípadě na vysokou horu. 
  5. Pátým a posledním cvikem v tomto workoutu je Russian Twist. Sednete si, dlaně přiložíte k sobě, pokrčíte kolena a zvednete paty. Nepokládáte je na zem, dokud neskonči 20sekundová série. Spojené dlaně následně přemísťujete z jedná strany na druhou tak, aby byly obě dlaně prokazatelně za oběma koleny, čímž dosáhnete efektivního posilování křižných břišních svalů. 

Autor: Jan Linha
214 0