Nedostatek hořčíku (Mg) může být právě ten důvod, proč se dlouhodobě necítíte dobře, jste unavení a vyčerpaní. Dle statistik WHO, 2/3 lidí trpí deficitem hořčíku (Mg.) Setkali jste se někdy s názorem vašeho lékaře, že byste měli hořčík užívat? Předpokládám, že ano, .. já také.
Co vám pak doktor předepsal, nebo dokonce doporučil? Na 99% to byl přípravek s „účinnou látkou“ MAGNESIUM OXIDE .. víte jaká je jeho vstřebatelnost? Jsou to 4% .. no a vy si pak dáte 300% DDD a myslíte si, že je hotovo .. kolik se ale z tohoto množství skutečně využije? .. možná ještě méně, než tušíte, jelikož takto nevstřebatelný hořčík má ještě jednu vlastnost .. světe div se – ODBOURÁVÁ HOŘČÍK Z TĚLA .. to je paradox, že?
Vstřebatelnost hořčíku:
MAGNESIUM OXIDE: cca 4% / takové doplňky u nás nehledejte
MAGNESIUM CITRAT: cca 60% / obsahuje doplněk: MyoTec MAGNESIUM CITRATE
MAGNESIUM CHELAT: až 90% / obsahuje doplněk: REFLEX ALBION MAGNESIUM / CZECHVIRUS SUPERVITA
Ve zkratce, hořčík se účastní více než 360 biochemických reakcí .. jeho nedostatek se pak ve finále projevuje špatnou proteosyntézou (trávení bílkovin), sníženou testosteronovou produkcí ad. Jeho dostatek nám pomáhá lépe se vyrovnat se stresovými situacemi, máme lepší spánek, zlepšuje mozkové funkce, snižuje zánětlivost organismu a detoxikuje ho tím, že z těla odvádí těžké kovy, pesticidy ad.
Žijeme v hektické době plné nervových vzruchů, stresu a potřeby pracovat na 120%. Přidejte do toho nevhodnou stravu, alkohol, těžký fyzický stres (trénink) .. a problém je na světě. Bohužel, i naše pole a statky se změnili ve vyčerpaná místa, kde je nedostatek základních – přirozeně se vyskytujících živin. Za vše může přelidněnost planety a naše globální spotřeba. Existují dohledatelné výzkumy o složení polích začátkem 50 let a dnes. Bohužel, musím konstatovat smutný fakt, že většina toho opravdu cenného, co se z půdy – skrz živé organismy – rostliny – dostávalo k nám, je vyčerpáno a většina živin je pouze základní N-P-K hnojivo.
Potraviny bohaté na hořčík
- ovoce – datle, banán, sušené meruňky
- ořechy – mandle, piniová semínka, kešu
- zelenina a luštěniny – špenát, artyčok (tepelně upravený a bez soli), vařená čočka, hrách
- nápoje – mrkvová, grapefruitová nebo pomerančová šťáva, červené víno
Autor článku: Rage fitness