Tenistka Venus Williams
Foto: facebook/Venus Williams

Způsobila tenistka Venus Williams autonehodu, při níž zemřel člověk?

Tenistka Venus Williams

Olympijská vítězka ze čtyřhry Venus Williams měla autonehodu, z níž vyvázla bez vážnějších poranění. Bohužel člověk z protijedoucího auta byl kriticky zraněn a podle zpráv následkům zranění podlehl.

K nehodě došlo v Palm Beach Gardens, kde Američanka bydlí. Informace o nehodě potvrdil mluvčí floridské policie zpravodajskému serveru BBC. Osmasedmdesátiletý Jerome Barson byl ihned po nehodě převezen do nemocnice ve velmi kritickém stavu, kde dva týdny ležel na jednotce intenzivní péče, svým zraněním bohužel podlehl. „Šlo o nešťastnou nehodu a Venus vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině, která ztratila milovanou osobu," vyjádřil soustrast právník tenistky Malcolm Cunningham. Americká tenistka vyvázla bez zranění.

V autě společně s Barsonem cestovala i jeho manželka, která seděla za volantem. I ona byla následně převezena do nemocnice s několika zlomeninami a menšími poraněními. Právník tenistky situaci popsal blíže následujícími slovy: „Paní Williams vjela na křižovatku na zelenou rychlostí pěti mil za hodinu, když do jejího vozu narazila paní Barson. Orgány neshledaly paní Williams vinnou z jakéhokoliv pochybení. Šlo o nešťastnou náhodu a Venus by tímto ráda vyjádřila svou nejhlubší soustrast rodině, která ztratila jednoho ze svých milovaných."

Policie vyloučila možnosti, že Venus Williams byla pod vlivem drog nebo alkoholu nebo při jízdě telefonovala, přesto je dále vyšetřováno, jaký podíl měla tenistka na nehodě. Podle jejího právníka musela tenistka z důvodu hustého provozu na křižovatce zastavit. 

Tato smutná záležitost by však neměla ohrozit start Američanky na slavném Wimbledonu, kde bude plnit roli desáté nasazené hráčky.

Autor: Hana Řeháková
81 0