Česká tenistka Lucie Šafářová

WTA: Šafářová po boji postupuje v Charletonu. Martincová překvapila 43. hráčku žebříčku!

Výborný vstup do turnajů na americkém území mají za sebou Lucie Šafářová a Tereza Martincová, které postoupily do druhého kola. Naopak s turnajem v Monterrey se loučí hned na úvod Denisa Allertová.

Česká tenistka Lucie Šafářová Zdroj: Facebook - Lucie Šafářová Official

WTA: Charleston (USA)

Do turnaje v americkém Charlestonu zasáhlo duo českých reprezentantek Kateřina Siniaková a Lucie Šafářová. Zatímco první jmenovaná musela vzdát zápas proti Portoričance Monice Puig kvůli bolestem zad, Lucka Šafářová po boji postoupila do druhého kola.

Aktuální česká tenisová dvojka (Kvitová je v žebříčku před Šafářovou, ale turnaje nyní z důvodu zranění nehraje), se utkala s nepříjemnou Američankou Varvarou Lepchenko. Očekávala se třísetová bitva, která nakonec také přišla. Úvodní sadu získala na své konto česká hráčka, jenž při svém podání využila druhý set ball a sadu ukončila poměrem 7:5. Ovšem musela čelit dvěma break ballům a hrozilo tak, že na úvod uvidíme tie-break. Nakonec se tak nestalo.

Ten však byl k vidění v sadě druhé, kde byla nakonec úspěšnější Američanka, jenž porazila Lucku 8:6. Rozhodující set však patřil opět Šafářové. Po získaném podání soupeřky šla do vedení 5:3 a na servis. A zápas s přehledem dopodávala, když využila hned první match ball. Byl to jejich pátý vzájemný zápas a Lucka vede s bilancí 5:0.

Ovšem co čert nechtěl, přidělil Lucce nečekanou soupeřku pro druhé kolo. Stala se jí totiž její parťačka pro čtyřhru a současná deblová jednička Bethanie Mattek-Sands, která v prvním kole vyřadila krajanku Kenin.

Lucie Šafářová porazila v Charlestonu Varvaru Lepchenko

WTA: Monterrey (MEX)

Také v Mexiku jsme měli v hlavní soutěži dvojí zastoupení a také prošla prvním kole jen jedna žena. A stala se jí překvapivě Tereza Martincová. Až 160. hráčka žebříčku WTA totiž narazila na silnou Američanku Christinu McHale. Úvodní sadu si po dvou ztracených podání prohrála poměrem 3:6, ale další dvě se staly pokořistí české tenistky.

Velmi vyrovnané byly druhý a třetí set a byl jsme svědky stabilního výkonu obou hráček, kdy jen málokdy docházela ke ztrátě podání. Zlomový moment druhé sady přišel na samotném závěru, kdy Martincová vzala Američance servis a šla do vedení 6:5 a podávala. Sadu dopodávala využitým prvním set ballem.

Rozhodující set rozhodl jediný break, který přišel hned v první hře. O své podání přišla Američance McHale. Až do konce setu si následně tenistky držely své servisy a za stavu 5:4 šla Martincová podávat. Nenechala nic náhodě, zápas dopodávala využitým prvním match ballem.

Naopak s turnajem v Mexiku se hned na úvod rozloučila Denisa Allertová, jenž podlehla olympijské vítězce ve čtyřhře, Ekaterině Makarové 3:6 a 4:6.