Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands
Foto: Facebook - Lucie Šafářová

WTA Charleston: Šafářová a Mattek-Sands OVLÁDLY turnaj, když ve finále porazily Siniakovou s Hradeckou

Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands

Byl to velmi krásný a vyrovnaný zápas. Nakonec se z vítězství dle mírného očekávání radovaly světové jedničky Bethanie Mattek-Sands a Lucie Šafářová, které porazily Lucii Hradeckou a Kateřinu Siniakovou až v super tie-breaku.

Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands Zdroj: Facebook - Lucie Šafářová

Vypjatý zápas plný zvratů, výborných míčů i nervů. Tak bychom mohli popsat finále ženské čtyřhry na turnaji WTA v Charlestonu. 

Začátek utkání byl zhruba o půl hodinu odložen. A hned od úvodu začaly úřadovat světové jedničky. Hradecká se Siniakovou si udržely pouze úvodní servis. Poté dva ztratily a za pouhých 25 minut šla úvodní sada na konto Šafářové s Mattek-Sands poměrem 6:1. 

Hned poté si musela Kateřina Siniaková požádat o pauzu na ošetření, jelikož ji opět sužovala bolest zad, kvůli které odstoupila ze zápasu dvouhry proti Monice Puig. 

Druhá sada byla opravdová divočina. Jednou měl navrch jeden pár, podruhé zase ten druhý. Byli jsme svědky hned sedmi ztracených servisů. Veledůležitou hrou se stala ta s číslem 9, kterou si Siniaková s Hradeckou podržely a šly do vedení 5:4. A následně velmi hladce připravily světové jedničky o servis, sadu ovládly poměrem 6:4 a zápas musel rozhodnout super tie-break. "Set", jenž je tolika fanoušky o tenisty odsuzován.

V něm se ve vedení držely již od samotného úvodu Lucka s Betty. A i když se Siniaková s Hradeckou snažily své soupeřky dotáhnout, nedařilo se. První match ball si vybojovaly Šafářová s Mattek-Sands za stavu 9:5. Dva v řadě jim Lucka s Katkou odvrátily, ten třetí již však využily. V Charlestonu se tak poprvé v kariéře staly po boku šampionkami a zítra v žebříčku se definitivně stanou absolutními světovými jedničkami. 

Zápas byl však plný nervozity a to zejména ze strany Siniakové. Ta byla na sebe naštavaná za každý pokažený míček a to dozajistu páru nepřidá. Naopak Šafářová s Mattek-Sands předváděly na kurtu to, co obvykle. Svůj tenis si prakticky užívaly, vtipkovaly, smály se. 

Oproti nervóznímu vystupování však předváděla Siniaková opravdu famózní údery, ty nejlepší byl těsně za síť a ven z kurtu. Těch předvedla v dnešním zápase hned několik a soupeřky na to neměly jak reagovat. Její parťačka a dvojnásobná olympijská medailistka Lucie Hradecká předváděla dnes velmi vyrovnanou a klidnou hru. 

Závěrem bych rád zmínil, že to vypadá, že i po rozchodu elitního českého deblového páru Hradecká-Hlaváčková to vypadá, že se podařilo sestavit další elitní ryze český pár, který by měl být schopen konkurovat těm nejlepším. 

238 0