Del Potro porazil Federera ve čtvrtfinále US Open!
Foto: https://twitter.com/usopen

Velké semifinále Nadal- Federer se nekoná!

Del Potro porazil Federera ve čtvrtfinále US Open!

Těšili se na to všichni. Ve vzduchu viselo hvězdné semifinále. Poslední krok musel udělat Švýcar a porazit Argentince Del Potra.

 „Zasloužil si to a má lepší šanci Rafu porazit. A má taky lepší šanci vyhrát US Open než já se svoji hrou,“ pravil Federer hned po zápase. „Bojoval jako lev.“

Del Potro začal o malinko lépe a první set vyhrál 7:5. Ve druhém polevil a Federer toho využil, získal ho vcelku jasně, 3:6. Třetí sada nabídla ohromnou bitvu o každý balónek. Oba tenisté ji dotáhli do tie-breaku, kde měl ze začátku navrch Federer. Jenže nedokázal proměnit čtyři setbally,  Del Potrovi stačil jediný a po výsledku 10:8 vyhrál třetí set 7:6.

Poslední drama nabídl zápas v páté hře čtvrtého setu. Del Potro měl dva breakbally, Švýcar se však nedal tak snadno. Gem dotáhl do shody, jenže tam už se ubránit nedokázal. Del Potro za ohromné podpory doservíroval zápas až do vítězného konce a utnul očekávání ohledně velkého semifinále.

„Udělal jsem všechno dobře, odehrál jsem nejlepší zápas na turnaji. Skvěle jsem podával a zasloužil jsem si vyhrát. Nemůžu tomu uvěřit po všech mých zraněních, že tady zase hraju semifinále. Díky všem a uvidíme se pozítří,“ děkoval fanouškům na stadionu.

Autor: Lukáš Michálek
89 0