Václav Šafránek
Foto: facebook/českésrdce=tenisovésrdce

Václav Šafránek je výhru od hlavní soutěže Australian Open, postup slaví i Allertová s Krejčíkovou

Václav Šafránek

Tenista Václav Šafránek se probojoval do závěrečného kola kvalifikace na Australian Open. O postup do hlavní soutěže bude bojovat s Argentincem Andreou Collarinim. Do dalších bojů o hlavní soutěž postoupila i Denisa Allertová, Barbora Krejčíková a Marie Bouzková.

Václav Šafránek postoupil jako jeden ze čtveřice českých tenistů a tenistek do dalšího kola kvalifikace a je jen krok od postupu do hlavní soutěže. V druhém kole si Šafránek poradil s s domácím hráčem Andrewem Whittingtonem, kterému patří 225. místo ve světovém žebříčku (o dvě lepší než Šafránek).

Svého protivníka porazil ve dvou setech 6:2 a 6:3. Se svým výkonem byl poměrně spokojený. Šafránka také povzbudilo, že se jeho soupeř zdál nervózní a několikrát se pohádal s rozhodčím. 

Druhý český tenista Zdeněk Kolář v kvalifikaci skončil, když nestačil na Američana Kevina Kinga po setech 1:6 a 6:7. Nejnadějnější mladý český tenista si tak na debut na Grand Slamu musí ještě počkat. Zato Šafránek bojuje již o svoji druhou účast.

Kromě něj postup slaví i Marie Bouzková, jež si v prvním kole poradila s japonskou tenistkou Junri Namigata. Bouzková zápas vyhrála hladce 6:3 a 6:1. Začátek zápasu přitom neměla Marie dobrý, hned zkraje přišla o své podání, pak ale zabojovala a nakonec slavila vítězství. Její další soupeřkou bude další Japonka Miharu Imanishi. Postoupit se podařilo vybojovat i Denise Allertové, která porazila Kanaďanku Carol Zhao 6:3 a 6:3, a také Barboře Krejčíkové. Všechny však mají před sebou teprve semifinále kvalifikace. 

Stejně jako Kolář v kvalifikaci končí Barbora Štefková a Tereza Martincová, jež schytala od Thajky Luksiky Kumkhum kanára a zápas prohrála 3:6 a 0:6. Štefková pak nestačila na domácí Priscillu Hon, které podlehla po setech 6:4, 6:7 a 4:6.

127 0