Český fedcupový tým před zápasem se Španělskem 2017
Foto: facebook.com/siniakovakaterina/

V týmu kapitána Pály pro souboj s Američankami chybí hvězdy

Český fedcupový tým před zápasem se Španělskem 2017

Do semifinále Fed Cupu 22. a 23. dubna nastoupí ve Spojených státech amerických omlazený český tým. Kapitán Petr Pála nominoval čtveřici Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková, Denisa Allertová a Markéta Vondroušová.

Byla to velká sláva, když vloni na podzim dvojice Karolína Plíšková- Barbora Strýcová uhrála rozhodující bod a Česko získalo popáté za posledních šest let fedcupovou trofej. Poté začaly, dá se říct už tradičně, vycházet články na téma, kolik těchto trofejí může úspěšná generace ještě přidat.

Letos začátkem února české hráčky zvítězily nad Španělkami a bylo jasné, že v semifinále týmové soutěže se utkají s Američankami na jejich půdě. Už tehdy se mluvilo o nevyzpytatelném soupeři a velké výzvě, zvlášť pokud by do hry nastoupily sestry Williamsovy. Ale i bez nich by Američanky nebyly slabým týmem – hráčka první desítky Madison Keys nebo semifinalistka letošního Australian Open Coco Vandeweghe jsou bezesporu skvělé tenistky. To však byly jen spekulace.

Američanky slaví postup do semifinále Fed Cupu 2017 Zdroj: facebook.com/FedCup/

Po dnešním oznámení nominace Petra Pály se ale zdálo, že se šance českého týmu na postup do dalšího fedcupového finále značně zmenšily. Z účasti se kvůli napěchovanému programu totiž omluvily vítězky z předchozích let Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová a Lucie Hradecká. K výčtu hvězd, bez kterých se Petr Pála musí obejít, přidejme i Petru Kvitovou, jež se po prosincovém pořezání od stále ještě neznámého pachatele zatím nevrátila na kurty.

Kapitán Pála tedy na zelenou antuku kousek od Tampy povolal Kateřinu Siniakovou, Kristýnu Plíškovou, Denisu Allertovou a Markétu Vondroušovou.  První jmenovaná vyrazí na své druhé fedcupové utkání. Poprvé nastoupila v únoru tohoto roku s Lucií Šafářovou do čtyřhry za již rozhodnutého stavu proti Španělkám. Zkušenosti s fedcupovou soutěží má z českého týmu už jen Denisa Allertová. Ta nastoupila také už za rozhodnutého stavu předloni s Lucií Hradeckou do čtyřhry v Kanadě. Kristýna Plíšková a teprve sedmnáctiletý talent Markéta Vondroušová si v USA odbydou premiéru.

Kateřina Siniakové si při své premiéře ve Fed Cupu zahrála s Lucií Šafářovou čtyřhru Zdroj: Pavel Lebeda (sport-pics.cz) - facebook.com/czechfedcupteam/

Přesto se české tenistky dopředu určitě nevzdávají. Kateřina Siniaková stále stoupá po žebříčku a blíží se elitní třicítce, ranařka Kristýna Plíšková v poslední době ukazuje, že její sestra Karolína není jedinou talentovanou tenistku v rodině a že by ji v jejích úspěších ráda co nejdříve dohnala. Kromě toho Američanky také nebudou v nejsilnější sestavě. Jejich kapitánka Rinaldi totiž nominovala čtveřici Coco Vandewehge, Lauren Davis, Shelby Rogers a deblovou spoluhráčku Lucie Šafářové Bethanie Mattek-Sands, toho času světovou jedničku ve čtyřhře. Ať už česko-americká bitva dopadne jakkoliv, zatím je pouze jasné, že vítězky tohoto semifinále bude ve finále čekat lepší ze souboje Bělorusek se Švýcarkami.

Postavení v singlovém žebříčku českých a amerických tenistek:

38. Kateřina Siniaková

58. Kristýna Plíšková

107. Denisa Allertová

233. Markéta Vondroušová

24. Coco Vandeweghe

36. Lauren Davis

49. Shelby Rogers

123. Bethanie Mattek-Sands

306 0