Česká tenistka Kateřina Siniaková

ÚŽASNÝ ÚSPĚCH! Siniaková vyřadila Sharapovou a v Shenzhenu bude obhajovat titul!

Úžasný kousek se podařil české tenistce Kateřině Siniakové. Ta v dnešním utkání semifinále turnaje v Shenzhenu vyřadila elitní hráčku světového formátu, Rusku Marii Sharapovu, kterou porazila 2:1 na sety a na místě, kde loni slavila vítězství, bude letos titul obhajovat.

Kateřina Siniaková započala turnajovou sezónu stejně jako loni, na čínské půdě v Shenzhenu. Loni zde navíc vybojovala titul a tento úspěch by velmi ráda zopakovala i letos. A minimálně má k tomu nakročeno. V semifinále vyřadila horkou kandidátku na postup do finále, Rusku Marii Sharapovu, a o titul si zahraje se světovou jedničkou, Simonou Halep z Rumunska, která vyřadila svoji reprezentační kolegyni, Irinu Begu.

Do úvodní sady vlétla Siniaková doslova po hlavě. Na začátku a na konci setu vzala ruské suverénce podání a jasně zvítězila 6:2. Sharapova však v druhé sadě otočila. Zlepšila hru a stala se rovnocennou soupeřkou. Nakonec o zisku druhého setu rozhodl jediný break a bývalá světové jednička nakonec přehrála českou tenistku 6:3. O vítězi tak musel rozhodnout třetí set.

V rozhodující sadě začaly obě soupeřky silně a sebevědomě až do stavu 2:2. První důležitý moment zápasu přišel v šestém gemu. Siniaková za stavu 3:2 ve svůj prospěch získala poměrně jednoduše podání Sharapové a šla do trháku 4:2, což následně potvrdila dalším servisem a vedla již 5:2. V osmé hře si Siniakové vypracovala první dva match bally. Nejdříve vedla při podání Rusky 40:30 a následně měla i výhodu. Sharapova však oba odvrátila a snížila na 3:5 z jejího pohledu. To však Katce nijak nevadilo, jelikož následně při svém servisu si vypracovala další dva míčky k ukončení zápasu a ten druhý a celkově čtvrtý v zápase využila.

Tyto tenistky se v kariéře potkaly na kurtu proti sobě vůbec poprvé v kariéře. A Siniaková v zápase dominovala, což nasvědčují i statistiky. Vyzvidnout můžeme zejména esa, kterých česká tenistka nasázela deset oproti jednu esu Sharapové.