Úleva Karolíny Plíškové po třísetové bitvě ve druhém kole US Open

US Open: Plíšková smetla Američanku Brady a je ve čtvrtfinále

Neskutečný osmifinálový zápas odehrála Karolína Plíšková. Za pouhých 48 minut vyprovodila z kurtu Američanku Jennifer Brady a postoupila do čtvrtfinále, kde by se mohla střetnout s Lucií Šafářovou, jenž se dnes utká o postup s Coco Vandeweghe.

Do utkání dnes vstoupila světová jednička jako uragán. Jako by dala úplně zapomenout na předešlá dvě utkání, ve kterých se trápila a zachraňovala svoje setrvání v turnaji až po třísetových bitvách. Karolína málo kazila, hrála razantní údery do stran, drželo ji podání a na kurtu působila mnohem více energicky, sebevědomě, prostě tak, jak by měla hráčka číslo jedna na kurtu působit. Soupeřka těžce hledala odpovědi.

Karolína Plíšková jasně smetla Američanku Jennifer Brady

Od začátku první sady nedávala Američance Jennifer Brady žádnou šanci. A to nejen při svém podání, ale také při tom soupeřcině. Svůj úvodní servis ještě musela hájit přes shodu, ale další už bez potíží získávala. Brady získala první gem až za stavu 0:4 z jejího pohledu, když dotáhla gem do vítězného konce přes shodu. Poté však opět dominovala česká tenistka, jenž ovládla první sadu jasně poměrem 6:1.

Další uragánový vstup předvedla Plíšková do druhé sady, kde se ukázala ještě v dominantnějším světle. Za pouhých 18 minut se dostala do vedení 5:0 a v její nepostup již nevěřil prakticky nikdo. Při podání Brady to již nevypadalo, že by nadělovala kanára, ale nakonec to dopadlo. Ze stavu 15:40 se díky neustálé precizní, přesné a důrazné hře dostala až do shody, kde si vybojovala první match ball zápasu. Úžasný balón po lajně sice Brady vybrala, ale míček mířil pouze do autu a Plíšková mohla slavit. Postup do čtvrtfinále na US Open je pro ni velmi důležitý. Navíc se v něm může utkat s Lucií Šafářovou, jenž se o postup mezi osmičku nejlepších popere s Coco Vandeweghe.

Hradecká se Siniakovou jsou ve čtvrtfinále

Ryze české deblové páry mají v posledních letech skvělou historii a velmi se jim daří. O tom může mluvit i poměrně nová dvojice Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou. Turnajové sedmičky si totiž dnes bez větších potíží poradily s Holandsko-švédským párem Kiki Bertens-Johanna Larsson. Za pouhých 71 minut je vyprovodily z kurtu poměrem 6:1 a 6:3 a postoupily mezi osmičku nejlepších párů.

Autor: Jan Linha