Plíšková přešla přes Američanku Gibbs ve třech setech na US Open ve druhém kole

US Open: Plíšková jde přes problémy dál, postoupila i Šafářová! Berdycha zradilo zdraví, skončila i Strýcová s Allertovou

Čtvrtý den závěrečného grandslamu se úplně nenesl v českých barvách. Jediný zástupce mužů, Tomáš Berdych, nestačil na Ukrajince Dolgopolova, Strýcová utrpěla debakl od Američanky Brady a Allertová nezvládla závěr třísetové bitvy s Japonkou Osaka. Naopak své třísetové bitvy zvládla jednička singlu Plíšková i jednička deblu Šafářová.

Úleva Karolíny Plíškové po třísetové bitvě ve druhém kole US Open Zdroj: twitter.com/usopen

Jako první se na kurtech objevila Denisa Allertová. Skoro dvě hodiny zápolila s devatenáctiletou Japonkou, nakonec jí však podlehla 3:6, 6:4 a 5:7. Úvod Češce úplně nevyšel, zatímco sama neproměnila dva breakbally, později své podání prohrála. Ve druhém setu, i přes lehké problémy v závěru, dokázala srovnat zápas na 1:1. Začátek třetího setu se jí opět nepovedl a hned v první hře prohrála podání. Závěr utkání byl poněkud divoký, když si obě hráčky dvakrát za sebou sebraly podání, nicméně na prohře Allertové to bohužel nic nezměnilo.

Ještě hůře dopadla Barbora Strýcová. Za celý zápas uhrála pouze jedno své podání ze sedmi a po jednoznačném průběhu 1:6 a 1:6 je také z turnaje venku.
„Nevím, co se dělo. Neměla jsem svůj den a nedala jsem tam ani balon. Nešlo to ani nějak zvrátit. Ona hrála takticky velmi dobře, ale nedonutila jsem ji hrát hůř.“ Prohlásila po zápase očividně zklamaná Strýcová.

Dále se nepodívá ani poslední mužský zástupce, Tomáš Berdych. Ve druhém setu si obnovil nedávné zranění zad. Sice bojoval jako lev, ale Ukrajinec Dolgopolov dokázal jeho omezení využít a porazit ho 6:3. 1:6, 6:7 a 2:6.
„Zase bedra jako v Paříži. Nevím, jestli za to může přetížení nebo únava. Doufám, že to není něco vážnějšího. Začal jsem úplně v pohodě. Po setu mi najednou ztuhla spodní část zad, zvlášť levá strana. Nemohl jsem se vytáhnout na servis, vytočit tělo. Veškeré údery jsem hrál jenom z ruky. Nepomáhám si tělem, takže do míče nedávám dostatečnou energii. Celý řetězec se rozpadl. Snažil jsem se přijmout fakt, že nemůžu hrát jako obvykle. Zkoušel jsem bojovat s tím, co jsem měl. Někdy to může stačit na vítězství, ale teď to nestačilo. Musím se dát do kupy,“ prohlásil po zápase Berdych.

S problémy, ale přece, vydřela postup světová jednička Karolína Plíšková. Obě hráčky za tři sety ztratily podání pouze dvakrát. Zatímco Plíškové se jasně nepovedl první set, který prohrála 2:6, v dalších dvou se zvedla a i přes vynikající výkon Američanky Gibbs ji dokázala udolat 6:3 a 6:4.

Další třísetovou bitvu svedla na US Open Lucie Šafářová. Světová jednička ve čtyřhře dokázala nakonec Japonku Hibino přehrát hlavně díky její silné disciplíně, což je servis. Díky němu totiž vyhrála 6:1, 3:6 a 6:2.
„Byl to moc těžký zápas. Hibino hrála výborně a jsem ráda za postup do třetího kola," ocenila výborný výkon své soupeřky 37. hráčka singlového žebříčku.

Soupeřku Lucie ve třetím kole nelze podceňovat. Japonka Nara totiž ve druhém kole překvapivě porazila světovou osmičku, Světlanu Kuznětsovou.

Také v mužích se událo jedno překvapení. Světová devítka, Bulhar Dimitrov, nestačil na mladého, teprve devatenáctiletého Rusa Rubleva, a po setech 7:5, 7:6 a 6:3 se z turnaje poroučí.

Naopak hvězdy, včetně toho nejvýše postaveného, Rafaela Nadala, své zápasy zvládly (ačkoliv Roger Federer potřeboval opět 5 setů k výhře) a na kurtech je můžeme vidět ve třetím kole.