Česká tenistka Petra Kvitová
Foto: Facebook - Petra Kvitová Official (Connecticut Open)

US OPEN: Kvitová jde přes Muguruza do čtvrtfinále! Postupuje i debl Šafářová Strýcová

Česká tenistka Petra Kvitová

Opravdu úžasnou formou se prezentuje na US Open Petra Kvitová. V noci na dnešek vyprovodila za necelé dvě hodiny Španělku Muguruza, která na dálku bojuje o singlový trůn k Karolínou Plíškovou. Z postupu se raduje také deblový pár Šafářová se Strýcovou.

Z počátku utkání se Petra hledala. S vítězkou letošního Wimbledonu prohrávala v první sadě již 1:4 a Španělka disponovala dalšími break bally při servisy Češky. Petra se však následně "probudila". Své podání si udržela, sebrala Garbine podání a vyrovnala na 4:4. Později šla dokonce do vedení 6:5 díky dalšímu prolomenému podání Španělky. Ta to však Petře následně vrátila a tak jsme byli svědky tie-breaku, který si Petra podmanila poměrem 7:3. 

Druhá sadu už byla mnohem více v režii Petry. Na úvod sice ztratila servis, ovšem hned vzápětí vzala Španělce dva. Byla tak jeden break v dobru a jediné, co jí stačilo, tak bylo držet si svůj servis. 

Za stavu 5:2 podávála Španělka a pustila Kvitovou k prvnímu match ballu. Ten však následně odvrátila a ještě utkání prodloužila, když snížila na 3:5 z jejího pohledu. Následný gem byl pořádně dramatický. Muguruza se nechtěla smířit s prohrou a dělala vše, co bylo v jejich silách, aby pohromu odvrátila. Při podání Petry si vytvořila hned 3 break bally. Ve shodě deváté hry druhého gemu byla však nakonec úspěšnější Kvitová, která využila hned první match ball v této hře. Postoupila tak do čtvrtfinále, čímž si vyrovnala osobní maximum z roku 2015. V boji o postup o semifinále jí však čeká pořádný oříšek v podobě Američanky Venus Williams. Ta v osmifinále vyřadila po tuhém boji Španělku Carlu Suarez Navarro poměrem 2:1 na sety. 

Díky této výhře se Petra pomalu opět přibližuje elitní desítce. V případě, kdyby ve čtvrtfinále porazila Američanku Williams, se zajisté po US Open vrátí zpět do TOP 10 pořadí WTA. 

A co to znamená pro Plíškovou? Ta nyní nemusí zvítězit v turnaji. Světovou jedničkou dozajista nebude Simona Halep, kterou v pomyslném žebříčku díky postupu do osmifinále přeskočila Garbine Muguruza, která již ale další body nepřidá. Kdo však nyní může Španělku sesadit je pouze Plíšková a ještě Ukrajinka Svitolina. Obě čeká v dnešním programu osmifinálové utkání. Světová jednička nestoupí proti nenasazené Američance Brady, Svitolinu čeká čtvrtá žena olympijských her v Riu, Američanka Madison Keys. 

Jedno je jisté. Karolína se proti Elině Svitolíně nepředstaví ve finále. Pokud by tyto tenistky měly na sebe narazit, stalo by se tak v semifinále. Pokud by k tomuto souboji došlo a Plíšková by zvítězila, pak následně by jí samotná účast ve finále zajistila setrvání na postu světové jedničky bez ohledu na to, proti komu by ve finále hrála.

Šafářová se Strýcovou jsou již ve čtvrtfinále

Skvěle se daří na turnaji také Lucii Šafářová s Barborou Strýcovou. Tato dvojice v noci na dnešek postoupila stejně jako Kvitová do čtvrtfinále, když v náročném zápase porazila Barboru Krejčíkovou hrající po boku Ukrajinky Kichenok 2:1 po setech 6:1, 5:7 a 6:2. 

Ve čtvrtfinále čeká bronzové olympijské medailistky z Ria devátý pasazený pár Darbowski/Xu. 

Šafářová díky postupu do čtvrtfinále stále drží šanci na setrvání na postu světové deblové jedničky. A podobně jako Karolína Plíšková, tak i Šafářová by o tento post mohla přijít. Jediný však, kdo by ji mohl sesadit, je ruský pár Makarova/Vesnina. Tato dvojice by musela celý turnaj vyhrát a Šafářová se Strýcovou by nesměly postoupit do finále. 

184 0