Siniaková nakonec nestačila na Ukrajinku Svitolina

US Open: Dál jdou Berdych, Allertová, Kvitová i Šafářová. A další výpadku hráčů TOP 10!

Dnešní den US Open měl na programu nejprve dohrávky prvního kola, které byly díky prudkému dešti odloženy na odpoledne, a poté první zápasy kola druhého. V obou případech jsme mohli vidět na kurtech české zástupce.

Tomáš Berdych si poradil s domácím Harrisonem ve třech setech, ačkoliv se mu začátek a konec zápasu úplně nepodvedl podle představ, naštěstí svou ztrátu pokaždé dokázal smazat. Ve druhém kole se utká s Ukrajincem Dolgopolovem, se kterým má pozitivní bilanci 4 výher a jedné prohry.

Ryan Harrison (USA) – TOMÁŠ BERDYCH (15) 4:6, 2:6, 6:7(4)

Václav Šafránek se do dalšího kola nepodívá, Bulhar Dimitrov potvrdil roli favorita, v zápase měl celou dobu navrch a po setech 6:1, 6:4 a 6:2 vyřadil Šafránka při jeho premiérové účasti na Grand Slamovém turnaji.

VÁCLAV ŠAFRÁNEK – Grigor Dimitrov (BUL, 7) 1:6, 4:6, 2:6

Kateřina Siniaková byla jednou z hráček, která musela dohrávat svůj zápas až druhý den. První set vyhrála Ukrajinka 6:0, ve druhém setu se Kateřina vzepjala a dovedla zápas do tie-breaku, jenže ten přerušil za stavu 2-1 pro Svitolinovou déšť. Dlouhou pauzu však Siniaková zvládla psychicky lépe a dokázala druhý set vyhrát. Hned v první hře třetího setu dokonce sebrala Ukrajince podání, jenže za stavu 2:1 prohrála Kateřina dvě svá podání po sobě a celý set ztratila 3:6.

Elina Svitolina (UKR, 4) – KATEŘINA SINIAKOVÁ 6:0, 6:7(5), 6:3

Zápas nahoru a dolu prožila Denisa Allertová. První set vyhrála hladce 6:2, ve druhém to vypadalo na kanára, ale Švédka Peterson se zvedla a dovedla zápas do tie-breaku, který již Denisa měla opět ve své režii. Ve druhém kole ji čeká 45. hráčka žebřířku Osaka, která si v prvním kole připsala skalp loňské vítězky US Open, Němky Kerber.

DENISA ALLERTOVÁ – Rebecca Peterson (SWE) 6:2, 7:6(5)

Markéta Vondroušová sahala po senzačním postupu přes Rusku Kuznětsovou. Úvodní sadu ovládla poměrem 6:4 a v zápasse to vypadalo, že právě ona předvádí lepší tenis a že by mohla postoupit. Jenže ve třetí sadě nevyužila své tři matchbally, znervózněla a začala kazit jednoduché údery a nakonec prohrála ve třech setech 6:4, 4:6 a 6:7.

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ – Světlana Kuzněcova (RUS, 8) 6:4, 4:6, 6:7(2)

Petra Kvitová konečně prolomila prokletí. To bylo to jediné, co si přála. Ovšem povedlo se jí to opravdu bravurním způsobem. Za pouhých 61 minut totiž vyřadila šestačtyřicátou hráčku žebříčku, Alize Cornet z Francie poměrem 6:2 a 6:1 a postoupila do třetího kola. Tam ji však čeká přemožitelka Terezy Martincové v prvním kole a nasazená osmnáctka, Carolina Garcia z Francie.

PETRA KVITOVÁ (13) - Alizé Cornetová (FRA) 6:1, 6:2

V pozdních hodinách vstoupila na kurt také Lucie Šafářová, kterou čekal těžký oříšek v podobě Estonky Anett Kontaveit. Mladička hráčka zažívá letos výrazný vzestup, když se až z druhé stovky probojovala do třetí desítky pořadí. Ovšem na US Open ji hned v prvním kole vystavila stopku česká hráčka. Kontaveit sice ovládla první sadu v tie-breaku. Ovšem další dvě sady byly v režii české tenistky, kterou čeká v druhém kole nepříjemná Japonka Hibino.

Anett Kontaveit (EST, 26) – LUCIE ŠAFÁŘOVÁ 7:6(5), 1:6, 4:6

Obrovská škoda je kromě Markéty Vondroušové také nepostup Kristýny Plíškové. Ta se utkala se Slovenkou Magdalenou Rybárikovou. A nemůže být líto v prohraném zápase nic víc, než prohra ve dvou tie-breacích. V úvodní sadě jej Kristýna ztratila poměrem 7:4. V setu druhém vedla 6:5 a při podání soupeřky měla 3 set ballly. Bohužel ani jeden nedokázala proměnit, Rybáriková dotáhla sadu opět do zkrácené hry, kterou tentokrát ovládla poměrem 7:3 a postoupila do třetího kola.

PŘEKVAPENÍ

V noci proběhla plná várka utkání a my jsme byli svědky také mnohých překvapení. Chorvat Borna Čorič se totiž poslední dobou ukazuje jako nastupující mladá hvězda, která by jednou mohla nakouknout do světové desítky. V rámci druhého kola totiž zdolal mladý Chorvat dosti nečekaně Němce Alexandera Zvereva 3:1 na sety.

Formu ukazuje také Kanaďan s ruskými kořeny Denis Shapovalov. Nedavno nominovaný na Laver Cup v noci na dnešek porazil Francouze Tsongu poměrně hladce 3:0 na sety.

Mezi ženami máme již ze hry venku čtvrtou členku elitní desítky. Slovenka Dominika Cibulková svedla nejdříve na úvod turnaje urputnou bitvu s reprezentační kolegyní Čepelovou. V druhém kole však již nestačila na stále se zlepšující Američanku Sloane Stephens a podlehla jí ve třech setech.

A aby toho nebylo málo, tak to vypadá, že ženský žebříček dvouhry bude opravdu slušně míchat karty. Venku z turnaje je po druhém kole také Dánka Caroline Wozniacki. Ta v třísetové bitvě nestačila na výborně hrající Rusku Ekaterinu Makarovu, které podlehla 2:6, 7:6 a 1:6.

Ve třetím kole je naopak již Španělka Garbine Muguruza. Ta porazila v pozdním nočním utkání Číňanku Duan 6:4 a 6:0 a chybí jí jedna výhra, aby se posunula na pomyslnou pozici světové jedničky před Simonu Halep a Karolínu Plíškovou. Pak už by jí nezbývalo nic jiného, než čekat, co česká tenistka předvede v průběhu celého turnaje.