Karolína Plíšková
Foto: twitter/Karolína Plíšková

Turnaj mistryň rozlosován! Na Karolínu Plíškovou čeká světová dvojka i nejstarší účastnice

Karolína Plíšková

Osm nejlepších tenistek sezóny, jež se probojovaly na Turnaj mistryň, již znají své soupeřky pro základní skupinu. Karolína Plíšková v rámci skupiny vyzve Španělku Garbiñe Muguruza, Američanku Venus Williams a nejmladší účastnici, Jelenu Ostapenko.

JIž tuto neděli vypukne závěrečný Turnaj mistryň, kde se sejde nejlepší osmička tenistek. Chybět nebude ani Karolína Plíšková, která letos dosáhla na krátkou chvíli na post světové jedničky. „Vždy bylo mým cílem se na Turnaj mistryň kvalifikovat a snila jsem o tom," uvedla česká tenistka před slavnostním losem.

Karolína Plíšková byla zařazena do Bílé skupiny, v níž na ni čeká aktuální světová dvojka a vítězka prestižního Wimbledonu Španělka Garbiñe Muguruza. Se španělskou tenistkou má Karolína pozitivní bilanci 6:2. 

Druhou soupeřkou bude pro českou tenistku nestárnoucí Američanka Venus Williams. Plíšková se s Wiliams naposledy střetla při loňském čtvrtfinále US Open, v němž tenistky svedly vyrovnaný duel a o vítězce rozhodoval až tie-break, v němž byla úspěšnějí lounská rodačka. „Byly to dva velmi těžké a vyrovnané zápasy. Naposledy jsem ji porazila na její domácí půdě při loňském US Open. Když se jí daří a cítí se dobře, je to proti ní hrozně těžké," prohlásila Plíšková.

Znemožnit ji cestu do semifinále se bude snažit také nejmladší účastnice Turnaje mistryň, Lotyška Jelena Ostapenko. Teprve dvacetiletá hráčka zažívá letos sezónu snů, když na přelomu května a června dokázala ovládnout antukové French Open. 

Karolína Plíšková se na turnaji pro nejlepší tenistky sezóny představí již podruhé. V loňském roce ovšem skončila již v základní skupině, když dokázala vyhrát pouze jediný zápas ze tří. 

Rozlosování skupin Turnaje mistryň

Rudá skupina Bílá skupina
Caroline Garcia Karolína Plíšková
Caroline Wozniacká Venus Williams
Simona Halep Jelena Ostapenko
Elina Svitolina Garbine Muguruza

212 0