Česká tenistka Lucie Šafářová prošla spolu se svoji spoluhráčkou Barborou Strýcovou na turnaji v Sydney do druhého kola

Strýcová se Šafářovou postupují do druhého kola turnaje v Sydney

České deblistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová postupují na turnaji v Sydney z prvního kola. Po třísetové bitvě proti polsko-americkému týmu nakonec urvaly vítězství na svou stranu.

V prvním kole turnaje v Sydney narazily deblistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcový na polsko-americký tým Alicii Rosolskou a Abigail Spearsovou. Pro české tenistky se jednalo o první společný zápas od zařijového US Open, kde vypadly v semifinále turnaje.

Česká dvojice vstoupila do zápasu hůře než jejich soupeřky a první set prohrála 4:6. Po přestávce však hrály reprezentantky jako vyměněné a v druhé sadě jasně zvítězily 6:0. Nejvíce vyrovnaný byl třetí set, který se protáhl až do osmnáctého gamu, jenž nakonec dopadl lépe pro české tenistky a ty si tak v Austrálii připsaly první vítězství.

Turnaj v Sydney také přinesl překvapení v podobě skrečování utkání jedenácté hráčky světa Kristini Mladenovicové, která vzdala duel proti domácí Ellen Perezové.

Autor: Jakub Netahlo