Jiří Veselý nestačil na Kypřana Baghdatise

Smolné pondělí pro české účastníky turnajů WTA a ATP!

Neveselé, truchlivé. Tak by se dalo označit výstoupení českých hráček a hráčů na pondělních turnajových dnech.

Celkem čtyři tenistky nastoupily do prvního kola turnaje WTA v New Havenu a Jiří Veselý, který byl nasazen do druhého kola ATP ve Winston-Salemu. Ani jeden z českých hráčů však nedokázal dovést svůj zápas do vítězného konce.

Kateřina Siniaková odehrála svůj mač jako první. Utkala se s Číňankou Pcheng a ze začátku to nevypadalo vůbec zle, Siniaková totiž vyhrála první set 6:1. Pak ale začala chybovat, bojovat sama se sebou, čehož Pcheng, i přes bolest v pravém koleni dokázala využít a nakonec zápas otočit ve svůj prospěch po setech 3:6 a 6:7.

Jaku druhá se na kurtu představila po zhruba měsíční absenci, zapříčiněné neštastným zraněním, Kristýna Plíšková. Soupeřkou jí byla Australanka Gavrilová. Stejně jako v kvalifikaci i dnešní duel odehrála na tři sety, tentokrát však neúspěšně. Po setech 5:7 a 6:4 sebrala Plíšková soupeřce podání a za stavu 5:4 servírovala na vítězství. To se však nekonalo a Plíšková třetí set nakonec prohrála poměrem 5:7.

Kurt číslo dva byl pro české tenistky zakletý, prohrála na něm i Barbora strýcová s Ruskou Kasatkinovou. Barbora předvedla velké množství chyb, kterých Darya dokázala využít a vyhrát 7:5 a 6:3.

Naprosto odevzdaně vypadala na kurtu čtyřnásobná finalistka tohoto turnaje, Petra Kvitová. Také ona předvedla spoustu nevynucených chyb a po setech 2:6 a 1:6 v turnaji postupuje na její úkor Číňanka Šang.

Nápravu nezjednal ani Jiří Veselý. Ten se letos popáté utkal s Kypřanem Baghdatisem a popáté s ním prohrál. První set prohrál hladce 2:6, v tom druhém sice dovedl zápas do tie-breaku, nicméně v něm za stavu 3:3 prohrál čtyři míče a celý set v poměru 6:7.