Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká dosáhly na finále na Taiwan Open 2017
Foto: www.facebook.com/siniakovakaterina

Siniaková s Hradeckou zabojují o první společný Grand Slamový titul

Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká dosáhly na finále na Taiwan Open 2017

Mírnými favoritkami semifinálového klání čtyřhry byly Šafářová se Strýcovou. Výtecný výkon v souboji ryze českých párů nakonec vynesl finále páru Hradecká/Siniaková, které si společně zahrají o první Grand Slamový titul.

Očekavaná bitva titánů se nakonec nekonala, jelikož Hradecká se Siniakovou měly až trochu nečekaně navrch. Úvodní sada se hrála v poklidu až do stavu 2:2. Od páté hry získaly Lucka s Katkou 4 gemy v řadě první set ovládly poměrně jasně 6:2. 

Druhá sada byla mnohem napínavější. Turnajové sedmičky prohrávaly s párem Šafářová-Strýcová již 1:4, ale dokázaly se vzchopit a vyrovnat. Lucka s Bárou následně prohrály velmi klíčové podání, když zápas šel ve druhém setu do stavu 5:6 z pohledu nasazených trojek a Hradecká se Siniakovou měly servis v dobru. Dokázaly udržet nervy na uzdě a proměnily hned první match ball zápasu v postup do finále.

Hradecká se Siniakovou, které hrají spolu teprve od začátku letošního roku, už stihly postoupit do pátého finále. Ovšem ani jedno z předchozích klání se jim nepodařilo dotáhnout k zisku titulu. Dvakrát u jejich prohry byla Tchajka Chan, které tak budou mít ve finále co vracet. Ta nastoupí proti českému páru ve dvojici se Švýcarkou Martinou Hingis, kterou Hradecká nemá v oblibě zejména kvůli incidentu na olympijských hrách v Riu, kdy její podlý úder pod oko Andrey Hlaváčkové nakonec znamenal konec nadějí českých tenistek v semifinále. 

V dnešním zápase se navíc odehrál jeden kontroverzní moment, který pořádně rozčílil a rozhodil Barboru Strýcovou. Kateřina Siniaková zahrávala křižný balón od základní čáry. Ovšem míček se pravděpodobně otřel o vlasy u sítě stojící Lucie Hradecké, což by za normálních okolností znamenalo fiftýn pro soupeře. Rozhodčí ovšem tento fakt přehlédla a následný fiftýn nakonec připadl Siniakové s Hradeckou.

V případě vítězství ve finále by jsme mohli být svědky dalšího historického momentu českého tenisu. Už díky finále se do elitní desítky posune Lucie Hradecká, která tam doplní Hlaváčkovou a Šafářovou. Ovšem v případě vítězství na US Open by se do elitní desítky posunula také Kateřina Siniaková. Česká republika by tak disponovala hned čtyřmi hráčkami v elitní desítce pořadí WTA ve čtyřhře.

102 0